jít naiDNES.cz

Chci Vémolu, říká Marpo. Jde jenom po penězích, jeho box stojí za ho*no!

Tak přece jen se dočkáme krvavé řežby, která přepíše dějiny českých bojových sportů? Hudebník a bývalý profesionální thaiboxer Otakar Petřina alias Marpo (34) promluvil o tom, proč by chtěl vlézt do ringu s nejslavnějším českým MMA zápasníkem Karlosem Vémolou (33). Ještě nedávno se zdálo, že zápas mezi nimi je naprosto nereálný, teď je vše ale úplně jinak!

Karlos „Terminátor“ Vémola vyzval hudebníka Marpa koncem loňského roku na galavečeru XFN 15. Stalo se tak poté, co zkušený MMA bijec umlátil brazilského zápasníka Flavia Rodriga Magona.

Ve své pozápasové děkovné řeči Vémola nejprve poradil fanouškům ve vyprodané O2 aréně, aby v nadcházejícím boxerském zápase mezi rapery Marpem a Rytmusem podpořili druhého jmenovaného.

Zároveň Vémola nejspíše pod vlivem silných emocí udělal něco, co řešili fanoušci bojových sportů ještě několik týdnů poté. Rozhodl se vyzvat rapera Marpa k zápasu, protože o něm hudebník kdysi řekl, že je nekomplexní zápasník.

„Jestli si Marpo myslí, že nejsem komplexní, tak do osmdesát dvojky (váhové kategorie, pozn. red.) shodím taky, a pokud se mu dneska podaří dostat přes Rytmuse, tak mu namlátím,“ vzkázal Marpovi Vémola.

„Ale on výzvu od opravdovýho zvířete nikdy nepřijme. Jenom od kluka, který nikdy nezápasil, a to je Rytmus. Tak doufám, že mu všichni budete fandit. A jestli se přes něj náhodou dneska dostane, tak Marpo, 82 kilo v ringu, box, kickbox, co chceš, já jsem ready,“ dodal ještě nejslavnější český MMA bijec, na něhož se poté snesla velká vlna kritiky.

Marpo původně vypadal, že zápas s Vémolou pro něj nepřichází v úvahu. I sám MMA zápasník se poté za svou výzvu omluvil a uznal, že by zápas neměl význam. Teď ale Marpo v pořadu Mixxxer show na televizní stanici Óčko řekl něco, co všechno mění.

Marpo: Jeho postoj stojí za ho*no!

„Já pro ten zápas furt jsem, jeho postoj podle mě stojí za ho*no. Já to vezmu okamžitě,“ překvapil Marpo, který ale poté uznal, že Vémola má své kvality, ovšem ne jako boxer.

„Má šílenou sílu, je skvělý zápasník, z klece by mě vyhodil do dvacáté řady, to se vsadím. Ale v boxu by to tak jednoduché neměl,“ míní Marpo.

Podle populárního rapera se Vémola nechal před plnou O2 arénou unést. 

„Došlo mu, že jemu se ji nepovedlo naplnit dvakrát, na něj bylo asi jenom osm tisíc. Ucítil prachy, on jde jenom po penězích, chtěl ten money fight,“ říká Marpo, který případný duel s Vémolou nazval zápasem Davida proti Goliášovi.

„Přese mě cesta do UFC nevede,“ vzkázal ještě Marpo Vémolovi.

Rytmuse jsem chtěl přizabít!

Hudebník v pořadu také zavzpomínal na zápas s raperem Rytmusem. I přestože v ringu Marpo naprosto dominoval, byl se svým výkonem nakonec nespokojený.

„Mně je*lo v hlavě, vůbec se mi to nepovedlo. To, co jsem se naučil, jsem neprodal. Takticky jsem ho nerozebral, honil jsem se za jednou ranou. Trefil jsem ho jedním úderem, teď bylo vidět, jak má šílený strach. Jak jsem cítil tu krev, tak jsem ho chtěl přizabít,“ popisuje Marpo.

Rytmus se Marpovi po zápase obdivně poklonil.

Rytmus se Marpovi po zápase obdivně poklonil.

V posledních kolech zápasu to už vypadalo, že ani jeden z raperů už toho druhého mlátit nechce. Nebo spíše nemají síly. Podle Marpa to bylo ale trochu jinak. 

„Rytmus se furt věšel, a když jsem se rozeběhl, začal utíkat. Nedostal jsem se do tempa. Ale nečekal jsem, že se zvedne. Myslím, že mu zvonilo v uších,“ říká boxující raper.

Problém ale bude, že Vémola mezitím přestoupil z organizace XFN do Oktagonu. A zde možná o money fight s Marpem nebude zájem. Nebo ano?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:54 středa 31. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  97
 • Trapas
  84
 • Haha
  41
 • Cože
  23
 • Tvl
  23
 • Sladký
  19
Komentáře

Mohlo by vás zajímat