Čtvrtek 20. února 2020, svátek má Oldřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Skvělá atmosféra, dramatické klišé i dvě fiaska. Jak se podařil Oktagon v O2 aréně?

  Našlapaná O2 aréna, fanoušci ve varu, jedno k. o. za druhým a třešnička na dortu v podobě česko-slovenského zápasu století. Tak vypadal sobotní galavečer organizace Oktagon, v jehož závěru si to mezi sebou rozdali Karlos Vémola s Attilou Véghem. Ne celá událost ovšem byla zalitá sluncem. Za černou kaňku lze považovat dva zápasy, které tomu hlavnímu předcházely a jež skončily tak trochu nedůstojně. Lidé si stěžovali také na ozvučení haly, kde nebylo příliš rozumět.

  Na tuhle událost se těšil každý fanoušek MMA v Česku i na Slovensku. Válka mezi Vémolou a Véghem, česko-slovenský zápas století. A nejen to, šéfům organizace Oktagon se podařilo sestavit našlapanou celou hlavní kartu i předzápasy.

  Byl to večer plný zvratů. Pouhé dva zápasy z jedenácti rozhodlo až bodování rozhodčích, jinak ale fanoušci viděli jeden knokaut za druhým. Spoustu z nich museli rozdýchávat zápasníci, kteří byli považováni za favority.

  Z pětice hlavních zápasů si ovšem fanoušci odnesli smíšené pocity. Rozhodně povedený byl zápas herce Jakuba Štáfka s Peterem Benkem, po nudném prvním kole se také skvěle rozjel boj mezi Polákem Bryczkem a Brazilcem Buscapem.

  Pak ale přišlo zklamání v podobě dvou zápasů, které vzhledem k prestiži celé události nedopadly zrovna důstojně.

  Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

  Atraktivní byl i souboj Bryczek vs. Buscape.

  To když rozhodčí musel po pár vteřinách ukončit zápas miláčka fanoušků Gábora Borárose kvůli hluboké a masivně krvácející tržné ráně a následně v titulovém zápase taktéž během prvního kola záhadně skončil veterán UFC Viktor Pešta.

  Jak se později ukázalo, vítěz Michal Martínek mu zlomil čelist.

  Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

  Gábor Boraros proti Brazilci Britovi

  Vrcholu večera, tedy zápasu století mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem, nelze vytknout téměř nic, snad jen kromě dramatického nástupu, který vypadl z učebnic komerčního klišé.

  Zatímco Attilovi živě zpíval Rytmus, který se sám pokoušel zápasit a skončilo to výsměchem, Vémola nastupoval za dramatického doprovodu skladby O Fortuna z díla Carmina Burana skladatele Carla Orffa. Jestliže má něco v člověku touhu vyvolat sklony bodnout si dýku přímo do srdce, je to zrovna tato hudba, jejíž poslání je však samozřejmě jiné než vyvolávat zdání napětí v komerčních zápasech, kde se točí miliony a diváci u toho jedí hotdog ze stánku.

  Latinský text skladby O Fortuna, kterou si německý skladatel Carl Orff vybral ke zhudebnění, se datuje do dob kolem 12. století, pojednává sice o štěstí ve smyslu výhry, ale je spíše o bázni k bohu (v sobě samém) a odevzdání se člověka životu a smrti než o pomíjivém štěstí v drahé show.

  Zápas mohl sice trvat déle, zase ale byl vyhecovaný na maximum a jeho průběh byl, alespoň pro Vémolu, jenž v posledních týdnech díky tomu zabíral každou první stranu, jistě nečekaný.

  Nicméně možná i díky těmto fíglům, jak pozvednout divácký adrenalin, celý večer provázela vynikající atmosféra. Našlapaná O2 aréna fandila, bouřila, a když některý favorit fanoušků prohrál, vítězi uznale zatleskali. Zápas století byl třešničkou, dostal publikum do varu. Cítit byla i rivalita.

  Pořadatelsky se galavečer povedl. Kaňkou ovšem bylo špatné ozvučení haly, kvůli němuž nebylo rozhovorům se zápasníky nebo jejich představování rozumět. Stěžovali si fanoušci jak na místě, tak i u televize.

  Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

  Moderátor a zároveň majitel Oktagonu Ondřej Novotný

  Oktagon si humbukem kolem zápasu století každopádně nastavil hodně vysokou laťku, přestože „novodobí gladiátoři“ mají u sebe stále co zlepšovat, ať už to začíná například jen dobrým zvukem.

  Uvidíme, zda ji některým z dalších galavečerů dokáže přeskočit. 

  Fotogalerie

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

  Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 20. února 2020, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz