jít naiDNES.cz

Skvělá atmosféra, dramatické klišé i dvě fiaska. Jak se podařil Oktagon v O2 aréně?

Našlapaná O2 aréna, fanoušci ve varu, jedno k. o. za druhým a třešnička na dortu v podobě česko-slovenského zápasu století. Tak vypadal sobotní galavečer organizace Oktagon, v jehož závěru si to mezi sebou rozdali Karlos Vémola s Attilou Véghem. Ne celá událost ovšem byla zalitá sluncem. Za černou kaňku lze považovat dva zápasy, které tomu hlavnímu předcházely a jež skončily tak trochu nedůstojně. Lidé si stěžovali také na ozvučení haly, kde nebylo příliš rozumět.

Na tuhle událost se těšil každý fanoušek MMA v Česku i na Slovensku. Válka mezi Vémolou a Véghem, česko-slovenský zápas století. A nejen to, šéfům organizace Oktagon se podařilo sestavit našlapanou celou hlavní kartu i předzápasy.

Byl to večer plný zvratů. Pouhé dva zápasy z jedenácti rozhodlo až bodování rozhodčích, jinak ale fanoušci viděli jeden knokaut za druhým. Spoustu z nich museli rozdýchávat zápasníci, kteří byli považováni za favority.

Z pětice hlavních zápasů si ovšem fanoušci odnesli smíšené pocity. Rozhodně povedený byl zápas herce Jakuba Štáfka s Peterem Benkem, po nudném prvním kole se také skvěle rozjel boj mezi Polákem Bryczkem a Brazilcem Buscapem.

Pak ale přišlo zklamání v podobě dvou zápasů, které vzhledem k prestiži celé události nedopadly zrovna důstojně.

Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

Atraktivní byl i souboj Bryczek vs. Buscape.

To když rozhodčí musel po pár vteřinách ukončit zápas miláčka fanoušků Gábora Borárose kvůli hluboké a masivně krvácející tržné ráně a následně v titulovém zápase taktéž během prvního kola záhadně skončil veterán UFC Viktor Pešta.

Jak se později ukázalo, vítěz Michal Martínek mu zlomil čelist.

Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

Gábor Boraros proti Brazilci Britovi

Vrcholu večera, tedy zápasu století mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem, nelze vytknout téměř nic, snad jen kromě dramatického nástupu, který vypadl z učebnic komerčního klišé.

Zatímco Attilovi živě zpíval Rytmus, který se sám pokoušel zápasit a skončilo to výsměchem, Vémola nastupoval za dramatického doprovodu skladby O Fortuna z díla Carmina Burana skladatele Carla Orffa. Jestliže má něco v člověku touhu vyvolat sklony bodnout si dýku přímo do srdce, je to zrovna tato hudba, jejíž poslání je však samozřejmě jiné než vyvolávat zdání napětí v komerčních zápasech, kde se točí miliony a diváci u toho jedí hotdog ze stánku.

Latinský text skladby O Fortuna, kterou si německý skladatel Carl Orff vybral ke zhudebnění, se datuje do dob kolem 12. století, pojednává sice o štěstí ve smyslu výhry, ale je spíše o bázni k bohu (v sobě samém) a odevzdání se člověka životu a smrti než o pomíjivém štěstí v drahé show.

Zápas mohl sice trvat déle, zase ale byl vyhecovaný na maximum a jeho průběh byl, alespoň pro Vémolu, jenž v posledních týdnech díky tomu zabíral každou první stranu, jistě nečekaný.

Nicméně možná i díky těmto fíglům, jak pozvednout divácký adrenalin, celý večer provázela vynikající atmosféra. Našlapaná O2 aréna fandila, bouřila, a když některý favorit fanoušků prohrál, vítězi uznale zatleskali. Zápas století byl třešničkou, dostal publikum do varu. Cítit byla i rivalita.

Pořadatelsky se galavečer povedl. Kaňkou ovšem bylo špatné ozvučení haly, kvůli němuž nebylo rozhovorům se zápasníky nebo jejich představování rozumět. Stěžovali si fanoušci jak na místě, tak i u televize.

Jak se povedl galavečer Oktagonu v O2 areně?

Moderátor a zároveň majitel Oktagonu Ondřej Novotný

Oktagon si humbukem kolem zápasu století každopádně nastavil hodně vysokou laťku, přestože „novodobí gladiátoři“ mají u sebe stále co zlepšovat, ať už to začíná například jen dobrým zvukem.

Uvidíme, zda ji některým z dalších galavečerů dokáže přeskočit. 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat