Karel Vejmelka vychytal Švýcary, lidé mu přesto spílají za masku

  18:29
Karel Vejmelka

Karel Vejmelka | foto: Profimedia.cz

Česko má za sebou první zápas na Mistrovství světa, ve kterém udolalo v prodloužení nebezpečné Švýcary. Lví podíl na tom měl brankář Karel Vejmelka. Jenže cosi je špatně, na sítích se ozývá kritika a urážky, protože některým lidem se nelíbí, že má na masce prezidenta Petra Pavla.

Výzdoba brankářských masek je kapitola sama pro sebe. Brankáři, pro které je maska ochranou jejich hlavy, je mají málem za posvátné a podle toho k nim přistupují. Karel Vejmelka má na masce kromě národních barev i portrét prezidenta Petra Pavla. Symbolika je jasná, a právě to některé žere.

Karel Vejmelka

Ještě před úvodním zápasem proti Švýcarsku tak už Vejmelka čelil hrubým urážkám na sociálních sítích, na kterých lidé komentovali design jeho brankářské helmy.

„Doufám, že bude dělat dvojku,“ vzkázal kvůli masce Vejmelkovi v diskusi Zbyněk Hrubý. Podobně kritický byl Petr Báša, který napsal: Jen doufám, že se z něj neklube druhý dement Hašek.“

Nic moc se nezměnilo ani po vítězném zápase proti Švýcarům, ve kterém měl český brankář několik zázračných zákroků.

„I tak s tímhle vlastizrádcem daleko nedojdeme. Komunista na helmě nám zlato fakt nepřinese,“ zahloubal se do temných myšlenek po zápase fanoušek s nickem Rys.

K Vejmelkovi se tyhle internetové pšouky nejspíš vůbec nedostanou a je to dobře. Zbytečně by se rozrušoval nad podobnými názory. Na druhou stranu pokud se Češi nedokážou spojit ani v otázce hokeje a jsou schopní nadávat gólmanovi kvůli masce, pak je už možná všechno ztraceno a opravdu nám není pomoci.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek