Podraz na fanoušky! Legenda Jiří Novotný ve Spartě nepůsobí, vypudil ho Ščasný?

Patří mezi největší sparťanské legendy v novodobé historii. Přesto pro něj na Letné není místo. Zajímavé však je, že fotbalová Sparta koncem loňského léta oznámila, že Jiří Novotný (48), který s klubem svého srdce získal rekordních čtrnáct ligových titulů, se vrací v pozici individuálního trenéra. Ke comebacku ale nedošlo. Zdá se, že šlo jen o gesto, jímž si nejslavnější český mančaft chtěl udobřit své dlouhodobě rozhořčené fanoušky.

Sparta návrat Jiřího Novotného oznámila loni v srpnu poté, co ostudně nepostoupila přes srbskou Suboticu a dveře do evropských pohárů pro ni opět zůstaly zavřené.

Fanoušci byli tehdy vzteky bez sebe. Vedení se tak rozhodlo k jakémusi „udobřovacímu kroku“ v podobě angažování bývalého kapitána Jiřího Novotného, který ve Spartě působil v letech 1987–2003 a u fanoušků se těší velké oblibě.

„Bude sledovat hráče a pomáhat jako individuální trenér,“ oznámil tehdy klub. Jenže ze spolupráce rychle sešlo. „Čekal jsem to. Vzali mě jen kvůli fanouškům,“ svěřil se Novotný Blesku.

„Před Vánoci mi volal trenér Zdeněk Ščasný, že to chce se mnou řešit osobně. Řekl mi, že mi nemůže dát zajímavou nabídku a že trenéry berou z vlastních zdrojů,“ pokračoval legendární obránce.

„Já to beru tak, že se klub takhle rozhodl,“ usmál se Novotný, který ale i tak drží Spartě palce a věří, že jeho milovaný klub čekají už brzo lepší zítřky.

Jiří Novotný se měl vrátit do Sparty, nakonec pro něj nebylo místo.

Jiří Novotný se měl vrátit do Sparty, nakonec pro něj nebylo místo.

Je zvláštní, že pro klubové legendy Sparta dlouhodobě nemá místo. Ještě zvláštnější ale je, že současný trenér Letenských Zdeněk Ščasný hraje opět velice významnou roli v konci Jiřího Novotného.

V minulosti Novotný kvůli Ščasnému musel odejít ze Sparty do Liberce a poté i z Mostu do Blšan. A teď mu právě tento kouč oznámil, že pro něj není místo.

Náhoda? Těžko!

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat