jít naiDNES.cz

Češi pomáhají ochrnuté dceři výškaře Báby: Takhle Rebeka bojuje, pochlubil se

Bývalý skokan do výšky Jaroslav Bába poděkoval za podporu v boji o zdraví jeho dcerky Rebeky. | foto: Profimedia.cz

Patřil k atletické špičce, na olympiádě v Aténách pro Česko vybojoval bronz. Teď ale skokan do výšky Jaroslav Bába svádí úplně jiný boj. Jeho dceři Rebece byl ještě před narozením diagnostikován rozštěp páteře, musela proto podstoupit několik operací a nyní i náročnou rehabilitaci. A ta stojí spoustu peněz. Mezi Čechy se ale zvedla vlna solidarity a rodinu někdejšího výškaře skrze transparentní účet podporují. Ten nyní ukázal dojemné fotky, jak se malá Rebeka učí chodit.

Nemusíte být fanouškem atletiky, abyste znali jméno Jaroslav Bába. Když pro nás skokan do výšky na olympiádě v Aténách roku 2004 vybojoval bronz, jeho jména byly plné noviny. Jenže hvězdnou kariéru už má Bába za sebou a nyní musí svádět mnohem těžší a smutnější boj.

Jak totiž na Facebooku upozornila atletka Denisa Rosolová, dceři Jaroslava Báby Rebece byl už v době matčina těhotenství diagnostikován rozštěp páteře. 

Ještě před narozením podstoupila náročnou operaci v Belgii, krátce po ní navíc přišla předčasně na svět a začala se potýkat ještě s extrémní nezralostí. Už v inkubátoru začala malá Rebeka podstupovat rehabilitace.

Bývalý skokan do výšky Jaroslav Bába poděkoval za podporu v boji o zdraví jeho...

Malá Rebeka je od kolen dolů ochrnutá.

V tuto chvíli má Bábova dcera za sebou třetí operaci, bohužel je ale od kolenou dolů zcela ochrnutá a ideálně na tom není ani v oblasti kyčlí. Bábovi o příběhu malé Rebeky píšou na jejích speciálních webových stránkách

Zásadní teď ovšem je, že musí dívka po poslední operaci podstupovat další rehabilitaci, která je ale extrémně náročná jak časově, tak především finančně.

„Může se zdát, že Jarda jako medailista a úspěšný atlet bude mít vystaráno. Tak to bohužel není, atletika prostě není sport, kde se točí miliony, a jakmile skončíte, nezbývá nic jiného než nastoupit do práce jako každý jiný,“ upozornila na Facebooku Rosolová. 

Bývalý skokan do výšky Jaroslav Bába poděkoval za podporu v boji o zdraví jeho...

Rodina Jaroslava Báby svádí těžký životní boj.

Zároveň poprosila, aby lidé na transparentním účtu 4038394023/0800, který je uveden i na Rebečiných stránkách, na pomoc holčičce přispěli.

A její výzva byla úspěšná. Mezi Čechy zavládla vlna solidarity a na účet někdejšího reprezentanta a jeho manželky posílají spousty peněz.

Bývalý skokan do výšky Jaroslav Bába poděkoval za podporu v boji o zdraví jeho...

Jaroslav Bába ukázal fotky, na kterých jeho dcerka Rebeka podstupuje rehabilitaci.

Svůj vděk se proto na Facebooku rozhodl vyjádřit i samotný legendární výškař. Zveřejnil fotografie rehabilitující Rebeky a všem, kteří na její pomoc přispěli, poděkoval.

Bývalý skokan do výšky Jaroslav Bába poděkoval za podporu v boji o zdraví jeho...

Rehabilitace Rebeky je finančně velmi náročná.

„Milí přátelé, je těžké popsat slovy, co teď pociťujeme. Moc děkujeme za vaši podporu, sdílení i příspěvky pro naši holčičku. Rebečka včera začala cvičit na klinice neurorehabilitace ATC a pevně věříme, že jí pomůžou zlepšit zdravotní stav a snad v blízké době i postavit se na vlastní nožky,“ vzkázal. 

Fotogalerie

Komentáře

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat