jít naiDNES.cz

Jágr oddaluje návrat na led. Kdy nejpozději musí naskočit, aby splnil poslední úkol?

Netrpělivost roste. Celý český hokej čeká, kdy Jaromír Jágr naskočí za Kladno, za svůj mateřský klub, jemuž chce pomoci zpátky do elitní soutěže. Proslulému veteránovi se krátí čas. Proč?

Patnáctého února mu bude sedmačtyřicet. O dva dny později to bude rok, kdy naposledy hrál (s výjimkou pár několikavteřinových štěků) zápas. Sedmnáctého února minulého roku Jaromíra Jágra přirazil na mantinel v duelu první ligy havířovský Marek Sikora, od té chvíle leží kladenský dres s číslem 68 v šatně. Vlastně nepoužitý.

Jágr odnesl tvrdý, ale čistý hit krátkým bezvědomím, jenže především zraněním kolena. První problém zapříčinila standardům nevyhovující helma, v níž nastoupil. Druhý si přivodil při pádu na led, při něm si přisedl nohu.

Když nemůže být na ledě, pomáhá Jaromír Jágr Kladnu při zápasech na střídačce.

Když nemůže být na ledě, pomáhá Jaromír Jágr Kladnu při zápasech na střídačce.

Od té chvíle nehraje. Přitom se mu krátí čas.

„Tělo už není tak pružné, je náchylnější ke zraněním,“ okomentoval fakt, že se mu při pokusu o návrat opakovala natažení svalů.

Kvůli nim nezasáhl zatím ani do jednoho zápasu této sezony první ligy. Kladenští přitom mají odehráno jednačtyřicet utkání základní části. Do jejího konce je čeká ještě patnáct střetnutí.

Jágr trénuje s mužstvem, dokonce se účastní aktivně nácviku přesilovek, ale to je vše. Při utkáních působí na střídačce jako pomocník hlavního trenéra Jindřicha Lidického.

Zdá se, že trénování by mohlo být pro Jaromíra Jágra po skončení kariéry to...

Zdá se, že trénování by mohlo být pro Jaromíra Jágra po skončení kariéry to pravé.

„Má velmi dobré postřehy, především co se týče detailů hry,“ popsal spolupráci s Jágrem bývalý kouč Kladna Miloš Hořava.

I sám slavný útočník mluví o tom, že ho frmol na střídačce baví. Ale málo platné, on chce být na ledě. Navíc když se do mužstva vrátil další velkolepý odchovanec Kladna Tomáš Plekanec.

Zatím Jaromír Jágr uděluje Tomáši Plekancovi pokyny ze střídačky. Ale rád by si...

Zatím Jaromír Jágr uděluje Tomáši Plekancovi pokyny ze střídačky. Ale rád by si s ním ještě zahrál.

Kdy si ale spolu zahrají?

Plekanec nyní válí v dresu Brna, jemuž pomáhá jako hráč na střídavých startech. Podle plánu by měl být v Kometě celý leden, pak se chce vrátit do mužstva Rytířů. Útočník, který ještě na podzim hrál NHL za Montreal, má dost času.

Zato Jágr tolik ne. V českém hokeji totiž funguje pravidlo, že hráč, který zasáhne do baráže, v němž se utkávají o dvě místa v nejvyšší soutěži dva nejhorší celky extraligy a dva nejlepší z první ligy, musí za svůj klub nastoupit do patnácti střetnutí.

Tvrdý trénink, to je droga Jaromíra Jágra.

Tvrdý trénink, to je droga Jaromíra Jágra.

„Pravidlo bylo zavedeno na základě zkušeností, kdy se do baráže dostávali hráči, kteří neměli odehraný dostatečný počet utkání a znehodnocovali celou baráž. Je to ochrana všech klubů před tím, aby si někdo na baráž postavil nový kádr,“ vysvětlil šéf extraligy Josef Řezníček.

Připomeňme, Jágr zatím nehrál ani jednou, Plekanec má na kontě pět startů.

Jak už bylo řečeno, Kladno nyní čeká patnáct kol v základní části a poté play-off. Kdyby šlapalo stoprocentně (vyhrálo čtvrtfinálovou i semifinálovou sérii 4:0), odehraje v něm osm soubojů. To je sice spíše nepravděpodobné, ale těžko na to lze spoléhat.

Pokud to však Kladno riskne, Jágr musí začít hrát nejpozději 2. února proti Českým Budějovicím.

Jaromír Jágr absolvuje s Kladnem většinu tréninků. A ještě si přidává...

Jaromír Jágr absolvuje s Kladnem většinu tréninků. A ještě si přidává individuálně. Náladu mu to nekazí.

V klubu to jistě řeší, vždyť už v minulé sezoně to bylo podobné. Jágr byl zraněný po zmiňovaném střetu s havířovským Sikorou, ale věřil, že stihne konec sezony. Proto naskakoval do zápasů na začátku na nějakých třicet vteřin. Poté odkráčel do kabiny a skončil.

Kladno do extraligy nepostoupilo, letos to chce změnit. Pro Jágra jde (asi) o poslední hokejový sen. Bude ho připraven splnit?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:55 11. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  10
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat