jít naiDNES.cz

Čtyři důvody, proč návrat Jaromíra Jágra reprezentaci nepomůže

V minulé sezoně byl Jaromír Jágr nejproduktivnějším hráčem Floridy. | foto: Reuters

Český hokej od pondělí vstřebává neuvěřitelnou zprávu. Nehynoucí legenda Jaromír Jágr oznámil, že má opět chuť reprezentovat. Většina lidí jeho návrat vítá, ovšem přítomnost tohoto matadora nemusí být zrovna nejlepší variantou. Proč?

Angažmá v NHL Jaromír Jágr stále jisté nemá. Právě proto tak světu oznámil, že by měl opět chuť reprezentovat na olympiádě v Pchjongčchangu.

Velký návrat českého hokejového krále ovlivní zájem zámořských celků. Pokud Jágra některý z týmů uloví, má česká reprezentace nejspíše smůlu.

Redakce Expres.cz vám přináší čtyři důvody, proč návrat Jaromíra Jágra příliš nedává smysl.

1)Sbohem koncepce

Mládí vpřed! Po tomto kroku volá jak široká veřejnost, tak i mraky odborníků. Český hokejový tým už delší dobu čeká na větší úspěch a zdá se, že budování nového mančaftu je jedinou možnou cestou.

Jágr měl potřebu se na na konto útoku ospravedlnit.

Pětačtyřicetiletý matador Jágr by pořádně zvedl věkový průměr reprezentačního výběru.

S těmito plány ale bude dozajista konec, pokud se do reprezentace vrátí pětačtyřicetiletý matador Jaromír Jágr. Přes jeho nespornou kvalitu se s ním nedá počítat do budoucna. Fungoval by spíše jako taková atrakce pro fanoušky.

2)Reprezentace jako druhá varianta

Touha v pětačtyřiceti letech opět reprezentovat je jistě obdivuhodná. Na druhou stranu je nutné připomenout, že pro Jágra je stále prioritou najít si místečko pro příští ročník zámořské NHL. Pokud se mu to doopravdy nepovede, pak by možná Česku rád pomohl.

Kam asi fenomenální Jágr zamíří?

Angažmá v NHL je pro Jágra jedničkou. Olympiáda by byla náplastí.

Některým hráčům v kabině by také možná mohlo vadit, že kabinu s nimi sdílí chlapík, který je zde zaprvé za zásluhy a za druhé, protože si nenašel vytoužené angažmá.

3)Jágr by byl za „šaška“

Z legendy šaškem? I tohle je reálný scénář. Jaromír Jágr už několikrát oznámil svůj konec v reprezentaci. Aby také ne, měl na to věk. Odejít jako král na vrcholu ovšem jaksi neumí.

Jaromír Jágr by rád zůstal v NHL. Nebylo by pro něj lepší „jeho“ Kladno?

Jaromír Jágr by rád zůstal v NHL. Pokud ale za oceánem angažmá nenajde, možná si zahraje na olympiádě.

Nejlepší český hokejista všech dob si své prvotní rozhodnutí mnohokrát rozmyslel a na velkém šampionátu se objevil. Ne všichni ale jeho návraty kvitovali. A ještě hůře by mohlo být nyní. Pokud se Jágr opět vrátí, dost možná bude části veřejnosti za šaška, který nedokáže dodržet slovo.

4)Klesne autorita kouče

Matador, lídr a hlavní hvězda týmu. To by měl být případně na příští olympiádě v Pchjongčchangu Jaromír Jágr. Fenomenální hokejista je ovšem matador s velkým M. Za svou kariéru zažil snad vše, co může sportovec zažít.

Je zvyklý, že všechno se točí kolem něj. Pozornost médií, to je pro Jágra denní chléb. Jinak tomu nebude ani v případě, že se tento fenomenální borec opravdu objeví na olympiádě. Příchodem takového matadora zcela jistě klesne autorita kouče Jandače, který i tak často čelí kritice.

Josef Jandač musí vymyslet, jak poskládat tým bez Jaromíra Jágra.

Josef Jandač musí vymyslet, jak poskládat tým bez Jaromíra Jágra.

Teď, pokud Jágrovi neklapne angažmá „za velkou louží“, bude mít v kabině muže, kterého český hokejový národ uctívá jako boha. Jak ale může kritizovaný trenér radit bohovi?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:36 5. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Trapas
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře