Holka z postele zapomenuta! Jágr je ve formě a drtí soupeře v NHL

Jaromír Jágr slaví gól v prvním duelu nové sezony NHL. | foto: ČTK

Oklamal čas, to se ví. Jaromír Jágr to potvrdil i při prvním zápase nového ročníku NHL. Třiačtyřicetiletý hokejista Floridy Panthers pokořil Philadeplhii dvěma brankami a přispěl k vysokému vítězství.

Jakub Voráček, hvězda Philadeplhie, před zápasem o svém kladenském předobrazu vtipkoval: „Na Floridě mají mladý tým – až na jednoho, kterému je skoro padesát. Jarda jim kazí věkový průměr.“

Jenže tenhle „důchodce“ Letce dokonale rozsápal, přesně jako to má ve zvyku panter, zvíře ve floridském znaku i názvu.

Legenda hokeje zahájila sezonu, již svou dvaadvacátou v nejprestižnější lize světa, dvěma brankami. Floridě tak Jágr pomohl k demolici Philadelphie v poměru 7:1. V její brance musel snést řádění čísla 68 český brankář Michal Neuvirth. Jágr ho překonal v úvodních minutách druhé i třetí třetiny - poprvé to bylo rychlou střelou po bleskovém protiútoku, podruhé dorážkou.

„Měli jsme výborný start, štěstí na některé odrazy. Byla tam i jedna chyba gólmana. Neříkám, že se ten zápas pak už jen dohrával, ale hrozně nám to pomohlo,“ popisoval Jágr v rozhovoru se zpravodajem iDnes.cz. „Doma nám pomohl začátek, měli jsme štěstí v přesilovkách, dali jsme v nich góly, což je vždycky dobré.“

Na tribunách tak mohli fanoušci hrdě mávat českými vlajkami na počest hokejisty, který je v týmu Floridy jasně nejpopulárnější, a který „poměrně“ slušně začala plnit své předsezonní předsevzetí: „Hlavně neudělat ostudu.“