• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Je konec. Hokejisty popravila americká hvězda a jejich vlastní strach

Američan Patrick Kane slaví vítězný gól ve čtvrtfinále mistrovství světa. Čech Filip Hronek smutní. Sen o hokejové medaili je pryč. | foto: ČTK

Příšerná první třetina a neschopnost ubránit hlavní americkou hvězdu Patricka Kanea. To jsou dva hlavní důvody, proč se rozplynul český sen o medaili na mistrovství světa. Česko prohrálo ve čtvrtfinále šampionátu v Dánsku s USA 2:3 a končí.

Josef Jandač zůstane trenérem bez medaile. Hoteliér z Berouna, který u národního mužstva končí a odchází do Ruska, nezvládl ani poslední turnaj na extra sledovaném postu.

Česko nepostoupilo do semifinále mistrovství světa. Stejně jako minulý rok v Paříži, kdy padlo s Ruskem.

Rozhodující chvíle: Patrick Kane střílí střílí gól na 3:2, Pavel Francouz nemá šanci.

S Ruskem to bylo jednoznačné, tentokrát ne.

Za krachem v zásadním zápase je především výkon v první třetině.

„Byli jsme bázliví,“ řekl trenér Jandač.

V úvodní části byli Američané jasně lepší a vytvořili si náskok 2:0. „Na zápas jsme se neladili špatně. Pohyb hráčů je malátný,“ říkal televizní expert Marek Sýkora. „Je to šedivé,“ dodal.

„My jsme pětadvacet minut nehráli. Jen jsme koukali,“ doplnil ho kolega David Pospíšil.

„Dva góly jsme nedostali zbytečně,“ ulevil si veterán Tomáš Plekanec, který odehrál poslední zápas v národním týmu. „Příští rok už určitě nepřijedu,“ řekl.

„Náš hokej jsme začali hrát až po první třetině,“ přiznal útočník David Krejčí.

Pavel Francouz držel za stavu 0:2 český tým ve hře.

Ve druhé třetině se opravdu Češi zlepšili, ke vzepnutí jim pomohl gólman Pavel Francouz. Sice se dlouho spekulovalo, zda nedostane přednost proti USA David Rittich, ale Francouz přesvědčil, že je po právu reprezentační jedničkou.

Díky jeho zákrokům se Češi vrátili do hry, vyrovnali a mysleli na vítězství.

Jenže v tu chvíli zasáhl druhý zásadní faktor zápasu. Američané měli v sestavě nejproduktivnějšího borce mistrovství. Patrick Kane se ukázal jako český popravčí. Dal první i třetí gól, a to velmi podobně.

První americký gól dal kapitán Patrick Kane.

Nejprve pokořil Adama Poláška, podruhé Filipa Hronka. A rozhodl.