Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tribuny plné politiků: Vláda na víně, Babiš v dresu mezi lidmi. Voráček: Já o nich nechci ani mluvit!

  Eurovolby za rohem a podstatná část kampaně se odehrává na hokeji. O2 arena je letos plná politiků, zástupci vlády i opozice berou utkání českého týmu útokem. A jinak tomu nebylo ani během vítězného čtvrtfinále proti USA. Komentátoři Robert Záruba a Jakub Voráček si neodpustili rýpanec směrem k VIP lóži, kde se nad skleničkou vína bavil premiér Fiala s šéfkou Sněmovny a ministrem vnitra!

  Probíhala čtvrtá minuta třetí třetiny, Češi střežili těsné vedení 1:0. A v našlapané O2 areně panovala bojovná, dobrá nálada.

  Kamera České televize v tu chvíli zabrousila do VIP lóže. Divákům se naskytl zajímavý pohled na ty nejznámější představitele státu. Nad skleničkou vína vtipkoval Petr Fiala s Markétou Pekarovou Adamovou a Vítem Rakušanem. Vedle nich pak seděl ještě ministr zdravotnictví Vlastimil Válek či ministr zemědělství Marek Výborný.

  Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marek Výborný, Vít Rakušan, Vlastimil Válek

  Není pochyb, že by tam s nimi byl i prezident Petr Pavel, kdyby si nepřivodil úraz na motorce a čtvrtfinále nesledoval pouze z nemocničního lůžka.

  Politici na letošním mistrovství jsou velkým tématem. Nikdy jich na sportovních akcích tolik nebylo, veřejnost si dala dohromady dvě a dvě a pochopila, že v tom tak trochu hrají roli i blížící se volby do Evropského parlamentu.

  Zástupci vlády se na hokeji dobře bavili.

  Drobný, byť rozhodně ne nijak útočný rýpanec si tentokrát neodpustili ani komentátoři.

  „Zdá se, že v O2 areně dnes nechybí opravdu nikdo,“ podotkl Robert Záruba.

  „Já jsem se zařekl, že o politice neřeknu tady během komentování ani slovo. Takže si to zatím držím a proto jsem pokračoval v mluvení (o hokeji, pozn. red.),“ zasmál se Voráček.

  „No, to ani nemusíš,“ doplnil ho suše Záruba v reakci na to, že o politice nechce říct ani slovo.

  Kamera České televize zachytila Markétu Pekarovou, Petra Fialu a Víta Rakušana.

  Vládní představitelé ovšem nebyli jedinými, kdo se na hokeji (opět) ukázal. V hale byla i celá řada dalších politiků. A mezi fanoušky například v dresu fandil lídr opozice Andrej Babiš.

  Andrej Babiš mezi ostatními fanoušky.

  Pravidelným návštěvníkem zápasů české reprezentace pak je třeba i Jan Skopeček z ODS, ani ten na tribunách nechyběl. Například Danuše Nerudová měla tentokrát napilno s kampaní, zápas tak sledovala pouze na mobilu po cestě.

  Fotogalerie

  Chantal Poullain na křtu nové knihy Chantal: Život na kolotoči