jít naiDNES.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo jeho vítězů se teď ale neřeší nic jiného než neúčast Gabriely Koukalové. Ta podle svých slov nedostala na slavnostní udílení cen pozvánku. Trucuje snad biatlonový svaz kvůli kontroverzní autobiografii Jiná? Nikoliv, vše je prý jinak. Koukalová pozvánku podle šéfa biatlonistů dostala a kvůli její neúčasti se dokonce musel předělávat program!

Z Pchjongčchangu přivezlo duo Krčmář–Vítková stříbro a bronz a právem se stali hlavními postavami pondělního galavečera Biatlonista roku. Přesto se o nich po předávání cen příliš nemluví. A prsty v tom nemůže mít nikdo jiný než Gabriela Koukalová.

Právě ona, ač s biatlonem zřejmě nadobro sekla, vynesla dříve nijak nepopulární sport do popředí zájmu české veřejnosti. Vybojovala řadu medailí, zářila na olympiádách i světových šampionátech. Přesto se na pondělním galavečeru neobjevila. „Jsme v období po Gábině,“ nechal se přímo na pódiu slyšet šéf biatlonistů Jiří Hamza.

„Naprosto chápu, že mě letos nepozvali. Nezávodila jsem, ani jsem oficiálně a definitivně neukončila kariéru. Vydala jsem knihu, která vzbudila mnoho emocí. Jejich rozhodnutí plně respektuji,“ prohlásila o svojí neúčasti samotná Koukalová. 

Všichni měli ovšem jasno – biatlonový svaz trucuje kvůli autobiografii Jiná, v níž Koukalová naráží na citlivá témata z reprezentačního prostředí.

Nyní se však zdá, že je všechno jinak. Slova Koukalové o nepozvání činovníky svazu zaskočila, protože se zřejmě vůbec nezakládají na pravdě.

„Byla zvaná stejně jako všichni reprezentanti,“ uvádějí věci na pravou míru v oficiálním prohlášení. Pozvánku prý Koukalová obdržela e-mailem 9. května. Lže snad někdejší biatlonová královna a snaží se svaz pošpinit?

Dva nejlepší čeští biatlonisté - Michal Krčmář a Veronika Vítková.

Dva nejlepší čeští biatlonisté – Michal Krčmář a Veronika Vítková.

Jak se zdá, vysvětlení je o poznání prostší. Koukalová pozvánku zřejmě zkrátka jen nezaregistrovala, protože není zvyklá komunikovat mailem!

„Gábině vždycky volali, zda na galavečer dorazí. Tentokrát jí přišel pouze mail, který skoro nikdy nepoužívá. Pár dní před akcí Koukalové volali z produkce, aby nazkoušeli skeče na pódiu. Jenže biatlonistka řekla, že nebyla pozvána, takže odmítla,“ vysvětlil nejmenovaný zdroj Blesku.

Jak se navíc zdá, svaz s Koukalovou možná počítal nejen jako s divačkou, ale zřejmě ji chtěl zapojit i do dění na pódiu! „Musel se kvůli tomu předělávat scénář celého pořadu,“ prozradil zdroj.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:44 20. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  59
 • Super
  20
 • Haha
  14
 • Tvl
  14
 • Cože
  13
 • Sladký
  13
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat