František Straka o Perglovi: Je mi do breku, byl to gentleman, co miloval život

Pojilo je několikaleté přátelství. Zažili spolu úspěchy, na které se nedá zapomenout. Například postup do milionářské Ligy mistrů. Není tak divu, že bývalý trenér Sparty František Straka je ze sebevraždy bývalého svěřence Pavla Pergla v šoku. Odešel podle něj dokonalý džentlmen, který miloval život.

Sebevražda Pavla Pergla zaskočila snad všechny, kteří ho byť jen letmo znali. Ve fotbalovém světě byl tento zarputilý obránce znám jako velký bojovník a dříč. 

O to více je zvláštní, že v zřejmě nelehké životní situaci Pergl, který byl znám pro svou houževnatost, odmítl bojovat a rozhodl se raději pro nejvíce zoufalý čin. 

Jedním z těch, kteří zprávě o smrti Pavla Pergla nemohli zpočátku uvěřit, byl jeho bývalý kouč František Straka, který Pergla vedl v pražské Spartě.

„Pro mě to byl šok. Pavel Pergl byl neskutečný gentleman, úplně super kluk. Nemůžu nic říct vůči němu. Charakterově neskutečný kluk. Bojovník, kamarád. V životě by mě nenapadlo, že by Pavel mohl něco podobného udělat. Nechápu to,“ sdělil Expresu Straka, který dále pokračoval v  charakterizování svého bývalého svěřence.

„Vždycky byl ten typ otevřeného kluka, miloval život, miloval Spartu. Tím, jaký byl, byl příklad pro všechny. O to více mne to šokovalo a je mi z toho do breku,“ přiznal známý fotbalový trenér, který s Pavlem Perglem v roce 2004 zažil postup do milionářské Ligy mistrů.

Pavel Pergl (vlevo) coby svěřenec trenéra Františka Straky (uprostřed).

Pavel Pergl (vlevo) coby svěřenec trenéra Františka Straky (uprostřed).

O tom, co Pavla Pergla dohnalo k sebevraždě, se zatím spíše jen spekuluje. Jako nejčastější důvod se uvádí fakt, že bývalý ligový fotbalista údajně nezvládl rozchod se svou přítelkyní, která mu následně nedovolovala stýkat se s milovanou dcerkou.


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  9
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat