Česká televize je kvůli MS 2018 pod palbou kritiky. Zachraňuje to „blázen“ Straka

Fotbalové mistrovství světa běží v plném proudu. Českým fanouškům zápasy z ostře sledovaného šampionátu poskytuje Česká televize. Ta je ale od samého začátku turnaje pod palbou kritiky. Lidem se nelíbí úroveň poločasových přestávek, výkony komentátorů ani rádoby odborné rozbory. Bídu během zápasu Egypta s Uruguayí musel zachraňovat František Straka, muž, který by mohl fungovat jako zásobárna energie.

Negativní komentáře si zaměstnanci České televize mohou přečíst na sociálních sítích. Například na oficiální facebookové stránce kanálu ČT sport se to kritikou jen hemží.

„Zajímalo by mě, proč není možné alespoň občas do studia pozvat solidní persony, určitě existují lidé, kteří by dokázali diskutovat o fotbalu na vyšší úrovni než dnešní hosté... Tu poločasovou šaškárnu ani nebudu komentovat radši, opravdu je to k zamyšlení, myslím, že prosby o vylepšení expertů ze studia už zde kolují nějaký ten pátek a stále se nic neděje,“ píše například jeden z kritiků, s jehož názorem souhlasí desítky dalších.

Velká vlna kritiky na se na Českou televizi snesla po pátečním zápase Egypta s Uruguayí, který skončil 0:1.

Před zápasem, o poločase i po duelu vedl moderátor studia David Kozohorský rozhovory s odborníky, ale celé povídání bylo podle mnohých nudné a „o ničem“.

Straka byl pozván jako expert na egyptský fotbal.

Straka byl pozván jako expert na egyptský fotbal.

Jeden z odborníků se ale trochu vymykal a svým projevem pobavil širokou veřejnost. A tím byl František „Franz“ Straka, legendární motivátor, který v současné době působí jako trenér v Libanonu a byl pozván coby expert na egyptský fotbal.

V Egyptě Straka trénoval dva týmy a má se zdejší kulturou bohaté zkušenosti.

Trenér, který v minulosti vedl obě pražská „S“ i reprezentační „áčko“, je znám zejména díky svým velmi energickým projevům. Prožívá každou větu, horlivě gestikuluje a snadno se nechává unést. Jinak tomu nebylo ani v již zmíněném studiu České televize.

Straka se opět předvedl.

Straka se opět předvedl.

Straka svým energickým výstupem oživil jinak naprosto nudnou debatu o ničem. Chvílemi to vypadalo, že mluví až s takovým zápalem, že se zapomněl nadechnout a brzy zkolabuje.

Straka by mohl pracovat jako zásobárna energie.

Straka by mohl pracovat jako zásobárna energie.

Když se dostal do svého „tempa“, tak začal tykat všem okolo sebe, jako kdyby byl v hospodě se svými kámoši. Bezdůvodně zvyšoval hlas. 

Mával také zběsile rukama kolem sebe a chvílemi i nasadil doslova „vražednou tvář“, která jako by symbolizovala, že brzy hodlá ostatním fotbalovým expertům vyhlásit válku. 

Chvílemi to vypadalo, že Strakovi dochází dech.

Chvílemi to vypadalo, že Strakovi dochází dech.

Ale na to jsou u něj všichni zvyklí a možná právě proto ho Česká televize mezi „nudné“ odborníky pozvala.

Straka byl jediným světlým bodem celého televizního studia. Kdo bude Českou televizi, konkrétně stanici ČT sport, zachraňovat příště?


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 14. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  100
 • Trapas
  65
 • Tvl
  33
 • Haha
  18
 • Cože
  13
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat