jít naiDNES.cz

Komentář: Proč se hráči vykašlali na zápas reprezentace? Může za to trenér?

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý zjistil, že je mezi základní jedenáctkou a náhradníky propast. | foto: Profimedia.cz

Ostuda, hrůza. Na hřišti i na tribunách. Po fotbalovém hostině při kvalifikačním vítězství nad Anglií přišla poločasová tryzna v přípravě se Severním Irskem, s nímž nakonec národní mužstvo prohrálo 2:3.

Po pátku byli za hrdiny. Jako by se vrátily staré dobré časy party kolem Pavla Nedvěda. Čeští fotbalisté nadchli: Porazili Anglii, a to uchvacujícím stylem. Byli lepší, hladoví, zkrátka cool.

Jenže za tři dny tenhle dojem řádně podupali. Stačilo pětačtyřicet minut naprosté bídy.

Brankář Jiří Pavlenka inkasoval v první půli duelu se Severním Irskem třikrát.

Brankář Jiří Pavlenka inkasoval v první půli duelu se Severním Irskem třikrát.

„Byl jsem hodně rozčarovaný, šlo o devalvaci výkonu s Anglií,“ řekl po prohře se Severním Irskem, za níž stál hlavně šílený výkon v prvním poločase, trenér Jaroslav Šilhavý.

„Chyběl nápad, skoro všechno. Mohlo to vypadat, že skoro nevíme, co hrát. Já chtěl rozehrávat zezadu jako ve Slavii, ale po chvíli jsem zjistil, že to nejde. Chyběl pohyb, nabídka. Nebyli jsme aktivní směrem dopředu a soupeř hrál dobře. Udělali jsme chyby, ty góly jsme si dali skoro sami,“ přiznal obránce Ondřej Kúdela.

To nejsou pěkná slova.

Jenže jsou trefná.

Hráči, kteří dostali proti Severním Irům v Praze na poloprázdné Letné šanci, vypadali, že jim vlastně ani nejde o možnost být propříště v sestavě národního mužstva.

V první půli zápasu se Severním Irskem dostali šanci i Michael Krmenčík, Jiří...

V první půli zápasu se Severním Irskem dostali šanci i Michael Krmenčík, Jiří Pavlenka a Ladislav Krejčí.

„Určitě jsme si nepředstavovali prohrávat 0:3, to jednoznačně. Informace, které se k nám ze zápasu dostaly, jsou pro nás důležité. V jakém jiném zápase to zkusit, když ne teď,“ vykládal poté Šilhavý.

Ten zvolil pro utkání jednu možnou cestu.

Buď mohl tým postavit na pátečních základech, udělat jen pár změn a dál sehrávat sestavu, s níž půjde za měsíc do posledních utkání kvalifikace mistrovství Evropy.

Nebo mohl dát možnost dalším, aby se předvedli. Tak se zachoval. V základní jedenáctce bylo oproti pátku deset nových jmen.

Proti Angii byli v základní sestavě, proti Severnímu Irsku na lavičce: Vladimír...

Proti Anglii byli v základní sestavě, proti Severnímu Irsku na lavičce: Vladimír Darida, Jakub Brabec, Lukáš Masopust, Vladimír Coufal, Tomáš Souček, Jakub Jankto a Jan Bořil.

Zůstal pouze záložník Alex Král. Šilhavý tak rozbil principy, na nichž měl hru postavenou. Scházely zásadní postavy: Tomáš Souček, Vladimír Darida, Patrik Schick, všichni krajní hráči.

Bylo to znát.

Přesto to mělo vypadat jinak, jak přiznal i zadák Kúdela: „Nebudu se vymlouvat, že jsme nebyli sehraní. Jsme v reprezentaci a každý chce v zápase ukázat to nejlepší.“

Reprezentační objev Zdeněk Ondrášek ukázal proti Severnímu Irsku, že je horká...

Reprezentační objev Zdeněk Ondrášek ukázal proti Severnímu Irsku, že je horká krev.

A to se nestalo. Chyběl přístup, zápal. Jaký rozdíl proti Severním Irům! Ti nebrali duel jako nějakou přípravu, nýbrž jako ostrý střet. Češi byli jako spící panny, což se zákonitě projevilo.

Naštěstí po změnách o přestávce Češi dojem napravili. Jenže jen zčásti…

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat