• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Česko je ve čtvrtfinále Eura. Rozhodli kouzelník Vaclík a hrdina Holeš!

Hrdina večera Tomáš Holeš. První gól dal, na druhý přihrál. | foto: MF Dnes/Michal Růžička

Neskutečné! Český národní tým je ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 2020. Ačkoliv v osmifinálovém zápase s Nizozemskem byli čeští fotbalisté za outsidery, díky bojovnosti svého soka přemohli s dvougólovým rozdílem. Hrdinou zápasu se stal Tomáš Holeš, který první gól dal a na druhý nesobecky přihrál Patriku Schickovi!

Český tým sice do zápasu nastoupil rozpačitě, kdy Tomáš Vaclík hned na začátku udělal dvě hrubky, díky pohotové obraně a absenci štěstí nizozemského týmu ale udržel čisté konto. Ačkoliv byli Nizozemci od začátku považováni za favority a častěji se zdržovali v pokutovém území českého týmu, první poločas nenabídl hru na kočku a myš, jak se dalo předpokládat.

Největší gólovku navíc měl na své kopačce Antonín Barák, kterou mu ale bohužel Matthijs de Ligt tečoval na roh. Za zmínku stojí i hlavička Tomáše Součka, již ale bohužel jen lehce líznul a na zadní tyčce nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

Zatímco první poločas začal pro Tomáše Vaclíka rozpačitě, ve druhém předvedl zázračný zákrok, jímž zabránil jasné gólovce. Díky rychlému protiútoku čeští fotbalisté navíc dostali nizozemský tým pod tlak, z čehož byla červená karta pro obránce de Ligta, který zahrál rukou, a tak zabránil Patriku Schickovi, aby šel sám na branku. Nizozemci tak od 55. minuty hráli v deseti.

Zatímco Tomáš Kadeřábek ještě v 64. minutě jasnou gólovku neproměnil, v 67. minutě Tomáš Holeš dal přes dva bránící hráče na lajně první gól tohoto semifinálového zápas.

Tomáš Holeš se postaral i o druhý gól, když přihrál na tutovku Patriku Schickovi, který neminul.

Holanďané tlačili sice do posledních vteřin, ale na výsledku již nic nezměnili. Česko je ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 2021 a již 3. července se naši utkají s Dány, kteří v sobotu po vítězství 4:0 vyřadili Wales.