jít naiDNES.cz

Božská Ester přitáhla na Staromák i cizince. „Milujeme ji, sledovali jsme její jízdu“

Češi měli možnost pozdravit se se sportovkyní, jejíž nedávný úspěch nemá obdoby. Dvojnásobnou olympijskou šampionku Ester Ledeckou přišly na Staroměstské náměstí v Praze pozdravit davy lidí. A to i navzdory tomu, že teplota byla pod bodem mrazu. Leckoho možná překvapí, že dnes již dozajista legendární sportovkyni na Staromáku hodiny vyhlíželi i zahraniční turisté, kteří by kvůli ní snad i zmrzli.

Akce, která by se dala pojmenovat jako „vítání českých olympioniků z Pchjongčchangu“, byla naplánována na pátou hodinu odpolední. Své podporovatele přijela pozdravit na Staroměstské náměstí rychlobruslařka Martina Sáblíková a již zmíněná „obojživelnice“ Ester Ledecká.

Už před 15. hodinou se u jeviště začal shromažďovat slušný hlouček nadšenců. V 17 hodin, kdy už se blížil příchod té největší české sportovní hvězdy současnosti – Ester Ledecké, bylo Staroměstské náměstí už slušně zaplněné.

Češi mávali vlaječkami jak diví. Chtěli báječné Ester ukázat, jak moc velkou radost jim dvěma zlatými medailemi udělala.

Kromě Čechů byl na Staromáku také nespočet cizinců, kteří zde nečekali na tradiční show na orloji ani nehledali fajn hospůdku. Oni zde mrzli v příšerném počasí několik hodin kvůli „naší“ Ester!

Ester Ledecká pózuje s oběma medailemi.

Ester Ledecká pózuje s oběma medailemi.

„Známe ji moc dobře a jsme tu kvůli ní. Sledovali jsme ji na olympiádě, kde nás úplně dostala. Byla fantastická,“ řekl Expresu turista, který na Staroměstské náměstí vyvedl i svou ženu.

„Milujeme ji, je neuvěřitelná,“ sdělil zase mladík z Asie, jenž na českou lyžařku a snowboardistku v jedné osobě čekal s přáteli.

A podobně natěšených cizinců byste na Staromáku v pondělí odpoledne našli ještě několik. Není divu, že Ledecká oslovila nejen Čechy, ale i cizince. Tím, co před pár dny dokázala, se totiž nadobro zapsala do historie olympijských her.

Ledecká je první ženou v historii, které se povedlo získat zlatou medaili na zimní olympiádě ve dvou rozdílných disciplínách.

Zdá se, že Česko má zase jednou výjimečného sportovce, který svým talentem dokáže uchvátit celý svět. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:10 26. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  31
 • Trapas
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat