jít naiDNES.cz

Mráz, vlastní čaj i zloba. Jak probíhalo vítání Ester a Martiny na Staromáku?

V pondělí odpoledne se na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila obří akce. Šlo o vítání úspěšných olympioniků z Pchjongčchangu. Hlavní hvězdou celé show byla bezpochyby Ester Ledecká, která v Koreji vybojovala dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách a stala se hlavní hvězdou olympiády. Kromě ní na pódiu vystoupila neméně skvělá a úspěšná sportovkyně Martina Sáblíková se svým trenérem Petrem Novákem. Obě české hvězdy na Staromáku zdravil dav natěšených fanoušků, kteří neměli daleko k tomu, aby zde umrzli.

Krčmář, Erbanová, Samková či Vítková nedorazili, a tak celá show stála na Sáblíkové a Ledecké. Zejména ta druhá přitáhla davy. 

„Jsme tu kvůli Ester,“ sdělili Expresu všichni dotázaní účastníci akce na Staroměstském náměstí. Ledeckou přišli kromě Čechů pozdravit také cizinci.

Sportovní nadšenci se u pódia na Staroměstském náměstí začali shlukovat už před třetí hodinou odpolední. Všichni dokonale navlečení, téměř jako eskymáci.

I v té ukrutné zimě byli tito milovníci sportu připraveni na to, že budou minimálně dvě hodiny ještě mrznout a čekat, až jim v rychlosti za podporu poděkuje největší hvězda zimní olympiády.

Ester Ledeckou a další medailisty oslavovaly na Staroměstském náměstí davy lidí.

Ester Ledeckou a další medailisty oslavovaly na Staroměstském náměstí davy lidí.

Někteří si čekání v mrazu na Ester zkrátili kapkou alkoholu, jiné zase zahřál čaj.  Velký zájem o akci byl i mezi novináři. Ti se mačkali v maličké press zóně, kde každou volnou chvíli usrkávali horký čaj. Bez něj by to v té zimě snad ani nešlo vydržet! 

Novinářů bylo na akci dokonce tolik, že někteří kameramani a fotografové se ani nemohli dostat do míst, kam potřebovali.  „Česká televize tam má snad čtyřicet kamer a mně nedovolí ani dvě!“ zlobil se jeden z těch, kdo ostrouhali.

Na akci se museli těšit také místní stánkaři. Ti ale pravděpodobně o tolik větší kšefty neměli. Většina lidí už totiž přišla vybavená svými vlastními termoskami s čajem či jiným pitivem. 

Navíc cizinci, kteří se většinou u stánků zastaví, byli teď celí paf z obří show uprostřed Staromáku. Někteří udiveně koukali po celou dobu, i přestože absolutně nechápali, co se zde odehrává. Těsně před pátou hodinou už bylo ve vzduchu cítit napětí. Návštěvníci sice přestávali cítit své prsty na nohou, ale víra v to, že již brzy spatří Ledeckou, je nutila přečkat nejhorší.

„Těším se na Ester a zimu kvůli ní vydržím,“ vysvětlil Expresu jeden z účastníků, který na Ledeckou čekal minimálně dvě hodiny.

Ester Ledecká na Staroměstské náměstí. Při hymně si zapomněla sundat čepici a...

Fanoušci se dočkali, hvězdná Ester je pozdravila a poděkovala jim za podporu.

A stejně jako ostatní se tento pán dočkal. Ester přišla na pódium, kam ji pozval moderátor večera Libor Bouček, a na Staroměstském náměstí to ožilo. 

„Esteeer Ledecká,“ burácel dav.

Nebyl to sice takový „hukot“, jako když hokejisté před dvaceti lety přivezli zlato z Nagana, ale i tak byla atmosféra velice slušná. Zejména když vezmeme v potaz fakt, že většina lidí už se viděla doma pod peřinou a s hrnkem čaje.

Jenže vidět Ledeckou byl pro návštěvníky natolik silný moment, že by zde klidně umrzli.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:41 27. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Trapas
  15
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře