Ukřižovat ČT, zlobí se bratr Ledecké. Dali přednost hokeji a Vichnar řešil chyby

Ledecká si jela pro jasné zlato, ale komentátoři ČT si toho ani nevšimli | foto: iDNES.cz

Jela si pro olympijské zlato, celý televizní svět ji obdivoval. Jen Česká televize zaspala. Komentátor Petr Vichnar si tak nějak nevšiml, že Ester Ledecká naprosto nečekaně uhání pro triumf v superobřím slalomu.

Američanka Lindsey Vonnová, asi největší hvězda světového ženského lyžování, se poklonila Ester Ledecké: „Chtěla bych také měnit sporty jako ona. Ale bohužel umím jen lyžovat. Jenže i v tom mě porazí.“

Je to kompliment velké persony.

Škoda, že zlatý závod budoucí české Sportovkyně roku (to už je dnes prakticky jisté) nezvládla Česká televize.

Je moje! Ester Ledecká se zlatou medailí.

Je moje! Ester Ledecká se zlatou medailí.

Zaprvé nebyl superobří slalom v přímém přenosu. Přednost dostal hokej proti Kanadě.

Za tohle to televize schytala na Facebooku od Jonáše Ledeckého, grafika a bratra zlaté Ester vulgární výčitku. „Za to, že to nedáváte, by vás měli ukřižovat, vy ču…,“ napsal. „Rád bych se sešel s tou pí…, která rozhodla, že místo toho pustí hokej… Smrt ČT,“ doplnil.

V tomto případě však měla ČT těžké dilema. Nové podmínky jí neumožňují dávat dva přenosy najednou (vedle kanálu ČT sport využít ČT2 nebo web) a v závodě v superobřím slalomu se opravdu nečekalo, že Ledecká zazáří.

A hokej proti Kanadě také není zrovna nepodstatná událost.

Petr Vichnar působí v České televizi od roku 1978.

Petr Vichnar působí v České televizi od roku 1978.

Naopak komentář Petra Vichnara s Lucií Hrstkovou, bývalou reprezentační sjezdařkou a nynější ženou trenéra hokejového Liberce Filipa Pešána, byl průšvih.

Vichnar řešil chyby, Brit si mohl vyřvat hlasivky

Výkon bez emocí, zato upozorňování na jednu chybu za druhou.

Už začátek se nepovedl. Když jela přibližně dvacátá závodnice v pořadí (Ledecká měla číslo 26), Vichnar odhadl: „Tak už máme na 99 procent hotovo.“ I to se ale stane…

Jenže to pokračovalo při jízdě samotné Ester.

Lucie Hrstková-Pešánová spolukomentuje v České televizi alpské lyžování.

Lucie Pešánová Hrstková spolukomentuje v České televizi alpské lyžování.

„Každá chyba je ztrátou,“ opakovala Hrstková. A tak aspoň čtyřikrát.

„Jejej,“ přidal se Vichnar při závěrečném skoku, který nebyl úplně ladný.

Duo nějak zapomnělo sledovat mezičasy Ledecké. Ty byly přitom stále v zelených číslech, to znamenalo, že jede pro zlatou medaili.

Zatímco zahraniční komentátoři přidávali na emocích, viděli, že se píše neskutečný příběh, Vichnar s Hrstkovou zareagovali až těsně před cílem. Například britský komentátor Eurosportu si mohl vyřvat hlasivky a zmiňované chyby taky viděl, ale hlavně viděl na mezičase, že si Ledecká jede pro jasné vítězství.

Drzá Ledecká s námi nemluví

Ledecká to schytala od veřejnoprávních novinářů už před začátkem soutěží. Podle některých si mladá sportovkyně dovolila v dějišti Her odmítnout osobní rozhovor. „Neuvědomuje si, že jde i o její fanoušky, sponzory a podporovatele mladé lyžařky, kteří se právě od novinářů o své oblíbenkyni nemají šanci prakticky nic dozvědět,“ rozčiloval se v komentáři redaktor z ČRo Miroslav Bureš.

 Ledecká nakonec o sobě dala nejlépe vědět tím, že vyhrála zlato v neuvěřitelném životním závodu, o kterém byli čeští fanoušci s větším nadšením informováni z úst zahraničních komentátorů. A to je velmi smutná skutečnost.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:58 17. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  1439
 • Trapas
  536
 • Tvl
  171
 • Haha
  75
 • Cože
  69
 • Sladký
  50
Komentáře

Mohlo by vás zajímat