Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ledecká kvůli funkcionářům z ČOV zpomalovat nechce: Závidí mi moje peníze

  Nenasytnost Českého olympijského výboru, neschopnost jeho manažerů a závist. Tak vnímá rodina Ledeckých nespravedlnost, když ČOV od Ester žádá finanční podporu. Zároveň jí však dosud dluží finanční odměnu za dvě zlaté olympijské medaile. Sama závodnice to přičítá závisti českých olympijských činovníků.

  Dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká ví, co je to zažívat odvrácenou tvář slávy, a není to o celoroční dřině na svazích celého světa. Ačkoliv její náklady pokrývají sponzoři, které si sama musí získávat, a ČOV jí dosud nevyplatil tři a půl milionu odměn, které si v Jižní Koreji vydělala, chce po ní výbor solidaritu a peníze.

  Konkrétně jde o prodej reklamních ploch na její kombinéze, jejichž výtěžek po zlaté olympioničce vyžaduje ČOV jako gesto solidarity a příspěvek na mládežnický sport. Přitom sama Ledecká si o nějakých příspěvcích mohla nechat zdát a finanční otázky pokrýval většinou její otec Janek z vlastní kapsy.

  Ester Ledecká se již nároky a plněním závazků od ČOV přestala zabývat a přenechala to profesionálům. „Už neřeším moje vztahy se svazem a s ČOV. Všechno řeší Sport Invest a jsem docela ráda, že to takhle je. Nemusím se angažovat, je jasné, že svazu se moc nelíbí, že z koláče, který mají, si já ukrojím nejvíc, protože mám nejlepší výsledky. Taková jsou kritéria. Kvůli tomu já nebudu zpomalovat,“ popsala své dojmy pro server iSport.cz.

  Ester Ledecká už jednu zlatou medaili z Pchjongčchangu má, přidá i druhou?

  Od toho, kdy se k ní dostanou zasloužené peníze, které výbor odmítl sportovcům vyplatit z vlastní kasy, závisí například, zda bude moci Ester i nadále spolupracovat se snowboardovým trenérem Reiterem. „Justin se momentálně řeší podle toho, kolik dostanu peněz,“ přiznává olympijská medailistka.

  Nad nenasytností a drzostí ČOV se pozastavil i zpěvák Janek Ledecký. „Zatím nikdo nedostal ani korunu, ani realizační tým, ani Ester. Je opravdu úplně neuvěřitelné, že v takové situaci svaz přišel s požadavkem, že by Ester měla platit peníze svazu. Vrátili jsme se sakumprásk šest let zpátky do momentu, kdy Ester jezdila žákovskou kategorii a všechno jsme si platili sami. Je to ostuda, hanba a křivda,“ rozlítil se.

  A proč Český olympijský výbor, který má dostatek prostředků k objednávání úprav české státní hymny, dosud nevyplatil oceněné olympioniky a zadržuje jim peníze, na něž mají nárok?

  Bohužel je důvod více než výmluvný a o vztahu výboru k financím to leccos vypovídá a dává slovům Ledecké za pravdu. Podle ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy situace vznikla v první řadě urážlivým postojem Českého olympijského výboru.

  Ten peněžité odměny za olympiádu dosud vyplácel sám, vždy to ale bylo z dotací, které dostával právě od ministerstva školství. Když letos ministerstvo nevyhovělo požadavkům ČOV na výši dotace, výbor se rozhodl, že odměny prostě vyplácet nebude.

  Povinnost tak připadla státu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:17 pondělí 10. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   32
  • Trapas
   11
  • Tvl
   11
  • Haha
   9
  • Cože
   9
  • Sladký
   9
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...