Hušbauerova zrada. Odchází ze Sparty do Slavie, dopadne jako vyvrhel Straka?

Josef Hušbauer stál Slavii patnáct milionů korun. | foto: slavia.cz

Kdysi tvrdil, že by do Slavie a Plzně nikdy nešel. Jenže je to jinak. Josef Hušbauer, fotbalista s nevšedním talentem, ale také s cejchem vyhaslé hvězdy, přestoupil z železné Sparty do věčné Slavie.

Trvalo to jen pár hodin, než se začalo vařit nenávistné bahno. Fanoušci Sparty už na svých webech přejí smrt Josefu Hušbauerovi, záložníkovi, který přestoupil do Slavie.

Josef Hušbauer vystřílel Spartě titul v roce 2014.

Josef Hušbauer vystřílel Spartě titul v roce 2014.

„Abys tam zdechl na čínský polívky,“ napsal Dan Sudy Soldán. „K čínské repre se nechodí fuj! Dovedete si představit třeba Řepku v takovém gay trikotu?“ doplnil Luboš Garay. Oba naráželi na fakt, že Slavii vlastní čínská firma.

Dalším důkazem byla změna na Hušbauerově profilu na wikipedii. Na pár hodin tam kdosi vsunul po jeho přestupu větu: „Uvadající kariéru zazdil v prosinci 2015, kdy přestoupil do řadového klubu SK Slavia Praha.“

Kdosi pozměnil i profil Josefa Hušbauera na wikipedii.

Kdosi pozměnil i profil Josefa Hušbauera na wikipedii.

Dalo se to čekat, Hušbauer totiž není, přes marné výkony v poslední době, žádná nula. To by za něj Slavia rozhodně nezaplatila 15 milionů korun. Tenhle fotbalista je především odchovancem Sparty, na Letné byl tedy doma už odmalička. Zadruhé před rokem a půl vystřílel Spartě titul, z pozice ve středu pole nasázel obdivuhodných osmnáct gólů. To nezvládl ani Pavel Nedvěd.

Proto je jasné, že jeho přesun do Edenu, o němž věří, že pro něj bude rájem, probudí nejnižší pudy sparťanských fanoušků. To, že byl Hušbauer po návratu z Itálie, kde se na jaře vůbec neprosadil, v týmu Sparty pátým kolem u vozu, nemá žádný vliv.

Teď jde o to, kam nenávist zajde. Je tu totiž jedno memento, případ František Straka. Kouč, jenž se nikdy netajil svým sparťanským „srdíčkem“, na podzim 2011 začal trénovat Slavii. Že nabídku přijal, vysvětloval profesními důvody. Prý jde do Slavie jen pracovat...

Sparťanští fanoušci posprejovali dům Františka Straky, který šel trénovat...

Sparťanští fanoušci posprejovali dům Františka Straky, který šel trénovat Slavii.

Nepomohlo mu to, nenáviděli ho fanoušci Sparty, kteří mu posprejovali dům. „Zradils Spartu,“ přečetl si ráno. Nebo: „Prodejná k...a.“ A také: „Klubismus není džob.“

Nesnášeli ho však ani příznivci Slavie, kterým se ho nakonec podařilo vyštvat. Po pouhých deseti ligových zápasech. „Nechci hráče a spolupracovníky vystavovat negativním emocím a projevům, které doprovázejí každý zápas Slavie a které jsou mířeny výhradně na moji osobu. Cítím, jak moc to hráče herně i psychicky svazuje,“ řekl Straka po odchodu. Později se vrátil na sparťanskou vlnu: „Udělal jsem chybu, ale chtěl bych teď poprosit o odpuštění.“

Od té doby je Straka pro sparťany ten, „jehož jméno nesmíme vyslovit“. Prostě fotbalový Lord Voldemort. Jak dopadne Hušbauer?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:33 15. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
 • Super
  4
 • Haha
  3
 • Cože
  3
 • Sladký
  3
Komentáře