jít naiDNES.cz

Příběh chorvatského smolaře: Místo respektu se dočkal výsměchu! Proč?

Lovren byl po zápase v euforii a nejspíše proto z něj vypadlo to, co z něj vypadlo. | foto: Profimedia.cz

Mohl být za uznávaného frajera, který zodpovědnými výkony pomohl své zemi k cestě za zlatem. Místo toho ale Dejan Lovren po vítězném utkání nad Anglií schytává posměch ze všech stran.

Stačilo pár vět a chorvatský fotbalový obránce Dejan Lovren je za šaška. Po zápase s Anglií, kterou Chorvaté po prodloužení porazili 2:1, totiž prohlásil, že je jedním z nejlepších obránců světa. Vskutku nebývalé sebevědomí na někoho, koho ještě nedávno z anglického Liverpoolu vyhazovali vlastní fanoušci.

Například když mu na podzim nevyšel zápas s londýnským Tottenhamem, tak jemu i jeho rodině hrozili někteří fandové Liverpoolu i smrtí. Navíc není tomu dlouho, co se mluvilo o jeho odchodu, jelikož se zdálo, že na velkoklub, jakým je Liverpool, Lovren nemá. On má ale teď pocit, že patří mezi největší světové hvězdy. A důvod? Zahraje si letos už druhé finále!

„Dovedl jsem Liverpool do finále Ligy mistrů a teď si zahraju finále i s národním týmem. Lidé by neměli vykládat blbosti. Lidé by si měli uvědomit, že jsem jeden z nejlepších obránců planety,“ uvedl Lovren po výhře 2:1 nad Anglií. 

Jenže Dejan Lovren se tak trochu přepočítal. Jasně, zahrát si podruhé velké finále je krásná věc. Ale on rozhodně nebyl tím, kdo dovedl Liverpool do finále Ligy mistrů. Pokud by se měl vybrat jeden hráč, kdo partu kouče Kloppa táhl, tak to byl jednoznačně Egypťan Mohamed Salah.

Lovren je pro Chorvatsko důležitý hráč. K nejlepším obráncům světa ale ani...

Lovren je pro Chorvatsko důležitý hráč. K nejlepším obráncům světa ale ani omylem nepatří.

Co se týče Chorvatska, tak zde je hlavní hvězdou bezesporu kapitán Luka Modrič. Chorvaté se ale na turnaji prezentují týmovými výkony a nikdo vyloženě nevyčnívá. Každý hráč dře za toho druhého a takto to má být! Jen Lovren teď svým velkohubým prohlášením trochu vyšel z řady a upoutal pozornost sám na sebe.

Fotbaloví fandové z celého světa mu teď prostřednictvím sociálních sítí vzkazují, že to, co prohlásil, je pouze arogantní blábol. Na světě jsou totiž desítky (spíše stovky) lepších obránců, než je Lovren.

Místo toho aby Lovren byl za hrdinu, tak se mu teď spoustu lidí směje.

Místo toho aby Lovren byl za hrdinu, tak se mu teď spoustu lidí směje.

Na první pohled naprosto nepochopitelný výrok, kterým se Lovren před finále s Francií dostal po velký tlak, se ale dá omluvit. Zaprvé je devětadvacetiletý fotbalista už unavený z toho, jak neustále někdo tvrdí, že není dost dobrý pro Liverpool. Teď se mu poslední dobou dařilo a cítil obrovskou satisfakci a chtěl to dát najevo. Bohužel si vybral ale špatný způsob.

Zadruhé Lovren jednal bezprostředně po velice emotivním zápase. Kromě již zmíněné satisfakce cítil také únavu, pocit štěstí a také hrdost po vydřené výhře. On navíc skutečně patří mezi pilíře chorvatské obrany a měl tak chuť sebe, ale i své spoluhráče před celým světem pochválit. 

Své emoce však nezkrotil a sebe trochu přechválil. 

Místo toho aby Lovren byl za hrdinu, tak se mu teď spoustu lidí směje.

Místo aby Lovren byl za hrdinu, tak se mu teď spousta lidí směje.

Mezi nejlepší obránce světa Lovren rozhodně nepatří a vzhledem k jeho věku, zdravotním patáliím a nevyrovnaným výkonům nejspíše ani patřit nebude.

Pokud chce své kritiky přesvědčit o opaku, nedělní finálový zápas s Francií je ideální možnost!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:32 10. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Haha
  11
 • Super
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat