Komentář: Proč se Limberský chová jako spratek

David Limberský na Letné slavil výhru Plzně. Neodpustil si však ani urážlivé gesto. | foto: iDNES.cz

Zvedl prostředníčky ve světoznámém gestu. Před časem řídil opilý, vyhrožoval policistům a pak si z toho dělal bohapustou srandu. Fotbalista David Limberský se zkrátka chová jako spratek. Proč to dělá?

Ukázal fanouškům: Táhněte někam! Těm, kteří mu nosí peníze. Bez nich by nevydělával kolem pěti milionů korun ročně, bez nich by neměl na luxusní bentley, s kterým pak může bourat se skoro dvěma promilemi.

Ano, oni mu ukázali, že ho nenávidí, ale za to si může sám.

David Limberský takto reagoval na pokřiky fanoušků Sparty.

David Limberský takto reagoval na pokřiky fanoušků Sparty.

Filmoval, tedy podváděl - a tím porazil Spartu, jejich klub. Pak se do ní ještě pustil slovně. Nemůže se divit, že se stal terčem.

Možná je to na první pohled nepochopitelné, ale Limberský prostě musí nadávky překonat, neslyšet, zapovědět myšlenky na ně. I to je totiž jeho práce.

Nenávist soupeřových fanoušků či mediální kritika jsou totiž negativa, která vyvažují pozitiva jeho povolání. Právě zájem z těchto dvou směrů totiž stojí za největšími bonusy fotbalistova života.

A to jsou sportovní zážitky, obdiv příznivců i velké peníze.

David Limberský krátce po nehodě pod vlivem alkoholu takhle slavil gól do sítě...

David Limberský krátce po nehodě pod vlivem alkoholu takhle slavil gól do sítě Příbrami.

Tím jsme u důvodu, proč se Limberský chová přehlíživě, nadutě. Jinak se totiž jeho vystupování nedá nazvat.

Fotbalisté totiž žijí (právě kvůli penězům i obdivu fanoušků) ve vlastním světě. Mají svou řeč, názory, společnost, v níž je jim dobře. Často nerespektují zbytek světa.

Takto dopadlo luxusní Bentley Davida Limberského.

Takto dopadlo luxusní Bentley Davida Limberského.

Vždyť i Juan Mata, Španěl ve službách Manchesteru United, o tom promluvil: “Fotbal přináší na této úrovni vynikající odměny. Je to, jako bychom žili ve vlastní bublině. Ve srovnání se zbytkem společnosti vyděláváme šílené a nemravné částky. Je to nepochopitelné. Někteří si hned myslí, že jsou Diego Maradona, když podepsali smlouvu s velkým klubem. Vídám mladé kluky, vlastně ještě děti, kteří si myslí, že jsou rockové hvězdy. Nosí extravagantní oblečení, řídí rychlá auta.”

Jeho slova jsou trefná - a hodí se i na Limberského. Plzeňský obránce je jeden z těch (ne, nejsou to všichni fotbalisté), kteří žijí s pocitem: Já můžu všechno.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 24. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  30
 • Super
  15
 • Haha
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře