jít naiDNES.cz

Znásilnil mě a pak se omlouval! Detaily z obvinění, které dostalo Ronalda před soud

Patří k vůbec nejbohatším sportovcům a šílí po něm fanynky z celého světa. Jenže ačkoliv si fotbalista Cristiano Ronaldo může mezi ženami vybírat, v roce 2009 měl svoji pověst údajně ohrozit sexuálním útokem na pracovnici nočního klubu. „Když mě znásilnil, omluvil se a řekl, že jinak bývá gentleman,“ popisuje čtyřiatřicetiletá Kathryn Mayorgaová. Ronalda teď čeká soud a je vůbec prvním profesionálním fotbalistou, který čelí kauze Me Too!

Žena si po několika letech jakoby náhodou vzpomene, že ji kdysi někdo obtěžoval nebo znásilnil. S případem vyjde na veřejnost a útočníka označí za sexuálního agresora, většinou bez důkazů, což ale nikoho moc nezajímá. Tolik stručně ke kauze Me Too, která už zpustošila pověst nejednoho muže.

Nyní je na pranýři vůbec poprvé i profesionální fotbalista, a to rovnou ten možná nejslavnější ze všech. Čtyřiatřicetiletá modelka Kathryn Mayorgaová, tehdy mladá pracovnice nočního klubu, přišla s tvrzením, že ji v roce 2009 v hotelu v Las Vegas znásilnil samotný Cristiano Ronaldo.

Bulvární servery jako The Sun či Daily Mail informovaly, že Mayorgaová už na držitele pěti Zlatých míčů podala trestní oznámení a případem se bude zabývat soud. Na veřejnost se dostaly také zápisy ze soudních dokumentů, v nichž žena osudný večer popisuje.

Záběry Ronalda a Mayorgové předtím, než měl fotbalista pracovnici nočního klubu...

Záběry Ronalda a Mayorgaové předtím, než měl fotbalista pracovnici nočního klubu znásilnit.

Ronaldo ji prý pozval na svůj luxusní hotelový pokoj a nabídl jí, že spolu půjdou do vířivky. Když se ale Mayorgaová převlékala, fotbalista podle ní vstoupil do koupelny, svlékl se do naha a zeptal se, zda s ním bude mít sex. To ji prý rozhodilo, a tak ho jen políbila a chtěla odejít z pokoje. Jenže Ronaldo se pak začal chovat hrubě.

Mayorgaovou prý z pokoje nepustil, místo toho ji začal osahávat. Ačkoliv se žena podle svých slov bránila, brečela a několikrát mu řekla „ne“, nakonec ji odvlekl do ložnice a znásilnil.

Ještě v klubu na Ronaldovi mohla nechat oči, později s ním prý ale Kathryn...

Ještě v klubu na Ronaldovi mohla nechat oči, později s ním prý ale Kathryn Mayorgaová odmítla mít sex, a tak ji podle jejích slov znásilnil.

„Když mě znásilnil, dál mi bránil v odchodu. Pak se na mě podíval, jako by se cítil provinile. Nepamatuji si to přesně, ale myslím, že se mi omluvil a zeptal se, jestli mě něco nebolí,“ popisuje žena v obžalobě.

Ronaldo jí měl posléze říct, že je obvykle gentleman a na 99 % dobrý muž, bohužel se v něm však projevilo ono zbylé procento. Mayorgaovou ale zajímalo hlavně to, zda není nakažen pohlavní nemocí.

Ne, jsem profesionální sportovec, každé tři měsíce mě testují,“ odpověděl jí prý Ronaldo.

Žena následně pokoj opustila a druhý den případ oznámila policii. Viníka ale neoznačila, protože se prý bála, že by se jí slavný fotbalista mohl pomstít a ona by navíc byla veřejně ponížena. 

Podle svých slov se proto s Ronaldem dohodla na mimosoudním vyrovnání ve výši 287 tisíc liber (v přepočtu dnes přes osm milionů korun). K tomu, že případ nyní vynesla na veřejnost, prý Mayorgaovou inspirovala kampaň Me Too.

Ronaldo se svou současnou partnerkou a synem.

Ronaldo se svou současnou partnerkou a synem

Útočník italského Juventusu se ovšem brání.

Žena podle něj lže – sex s ním sice měla, jenže zcela dobrovolně. To ostatně naznačují i fotografie pořízené večer před údajným znásilněním, na nichž se Mayorgaová po Ronaldovi sápe, hází po něm svůdné pohledy a zjevně je i pod vlivem alkoholu.

Srazí snad pochybná kampaň, původně vyvolaná řadou amerických hereček, na dno i jednoho z nejslavnějších fotbalistů světa?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 29. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  22
 • Trapas
  21
 • Super
  16
 • Haha
  13
 • Cože
  13
 • Sladký
  9
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře