jít naiDNES.cz

Conor McGregor a jeho konec: Jak skutečně číst odcházení legendy MMA?

Conor McGregor je bezpochyby největší tváří světového MMA. | foto: Profimedia.cz

Irský rváč Conor McGregor ohlásil na sociální síti Twitter konec své velkolepé kariéry. Mnoho lidí tím naprosto šokoval. „Vždyť je mu teprve třicet let,“ diví se někteří fanoušci MMA. Je ale odcházení velkého šampiona vůbec skutečné? Vypadá to spíše jako další marketingový tah!

„Mám tady jedno rychlé oznámení. Dnes jsem se rozhodl skončit se sportem známým jako ‚smíšená bojová umění‘. Přeji všem starým parťákům, aby se jim dařilo. Já se teď připojím k těm, kteří už jsou v důchodu,“ napsal v úterý Conor McGregor na svém oficiálním účtu na sociální síti Twitter.

I přestože McGregorův konec již potvrdil i šéf organizace UFC Dana White, vyskytují se určité pochybnosti, kvůli nimž odchod legendy vypadá spíše jako dokonale promyšlený marketingový tah a menší habaďůra na fanoušky MMA.

V pondělí na YouTube například vyšlo video, kde irský MMA zápasník v rozhovoru s moderátorem Jimmym Fallonem přesvědčivě tvrdí, že už se těší na další zápas a může si vybírat, s kým se porve na blížícím se galavečeru v červenci. 

„Mám hodně soupeřů a můžu si z nich vybrat, koho chci. Jsem v pozici, kdy zápasy nepotřebuju, rodina je finančně zajištěná, jenže já dychtím po zápase! Miluji zápasení,“ řekl Fallonovi McGregor.

Bylo by nesmírně zvláštní, kdyby McGregor krátce poté naprosto přehodnotil svůj původní názor a řekl, že zápasit raději už nikdy nechce.

Další věcí, kterou je nutné zmínit, je fakt, že Conor McGregor nesnáší porážky. Jakmile prohraje, dělá vše pro to, aby na tu potupu všichni co nejrychleji zapomněli a on byl zase opěvován. A jednu velmi bolestivou potupu zažil kontroverzní bijec v posledním zápase před pěti měsíci. 

V Las Vegas ho porazil dosud neporažený Rus Khabib Nurmagomedov a za následnou potyčku v oktagonu ještě McGregor vyfasoval pokutu padesát tisíc dolarů a šestiměsíční distanc. 

Jeho obří ego dostalo tehdy pořádně za uši. Reputace šampiona a legendy byla v troskách.

Conor McGregor nedávno prohrál s Rusem Nurmagomedovem.

Conor McGregor nedávno prohrál s Rusem Nurmagomedovem.

Všichni očekávali, že se McGregor po této facce sebere a pokusí se o velkolepý comeback. Konec kariéry by po takto zdrcující porážce volil pouze někdo, kdo se bojí, a McGregor slovo strach ve svém slovníku rozhodně nemá. 

Připomenout se sluší také situaci z roku 2016, která se nápadně podobá tomu, co se odehrává teď. 

McGregor už před třemi lety oznámil konec kariéry a také byl zrovna po porážce, udolal ho tehdy americký bijec Nate Diaz. McGregor svůj konec odůvodnil tím, že chce skončit mladý.

Netrvalo dlouho a Ir vzal své rozhodnutí zpět, absolvoval s Diazem úspěšnou odvetu, kterou sledovaly miliony lidí, a vrátil se zpět na vrchol.

Těžko uvěřit, že by tohle byl definitivní konec.

Těžko uvěřit, že by tohle byl definitivní konec.

Vypadá to tedy, že se historie opakuje a Conor ve spojení se šéfem UFC Whitem nejspíše rozjíždí dokonalý marketing na další obří akci. 

Těžko uvěřit tomu, že by se irský bijec rozhodl odejít, aniž by se alespoň pokusil Nurmagomedovi vrátit porážku a sesadit neporazitelného Rusa z trůnu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:15 25. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Haha
  18
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat