Hvězda vedle hvězdy! Koller proti Rusům bouřil s šálou, na stadionu byl i Treťjak

Koller, Jágr, Eliáš... Kdo všechno se byl podívat na zápas Česka proti Rusku? | foto: ProfimediaProfimedia.cz

Víc než zápas s Ruskem pro českou hokejovou reprezentaci neexistuje. Běžnou sportovní rivalitu při něm zastíní neskrývaná nenávist. Právě proto si včerejší duel v Bratislavě, který pro Čechy skončil neslavně prohrou 0:3, nenechal ujít snad žádný český nebo ruský fanoušek. Přímo na tribunách ho sledovala dokonce celá řada sportovních ikon! Jaké fotbalové i hokejové hvězdy bylo možné na stadionu Ondreje Nepely potkat?

Našlapaná soupiska a skvěle zvládnutá první dvě utkání dodaly českým fanouškům do duelu s Ruskem hodně optimismu. Nakonec dopadl jasnou porážkou, pulzující atmosféra na tribunách ale zanechala dobrý dojem.

Podílela se na ní i řada známých osobností ze světa sportu. Stejně jako při předchozích zápasech držel svým následovníkům palce legendární Jaromír Jágr. Ve VIP boxu byl opět středem pozornosti.

Těsně vedle Jágra pak zápas sledoval bývalý brankář Milan Hnilička, který se dal na politickou dráhu a je nyní poslancem za hnutí ANO.

Utkání sledoval hokejista Jaromír Jágr.

Utkání sledoval hokejista Jaromír Jágr.

Hodně výraznou VIP návštěvou, která ale zakotvila mezi běžnými fanoušky, byl někdejší vynikající fotbalový útočník Jan Koller. Dvoumetrový čahoun nebyl k přehlédnutí, takže za ním každou chvíli chodili ostatní fanoušci pro podpis či fotku. Když se během utkání objevil na kostce s českou šálou kolem krku, Češi začali skandovat jeho jméno.

Koller, Jágr, Eliáš... Kdo všechno se byl podívat na zápas Česka proti Rusku?

Jan Koller fandil Čechům s šálou kolem krku.

„Hodně se mi líbí Filip Hronek, po dlouhé době máme skvělého ofenzivního obránce typu Marka Židlického. Ale i ostatní hráči. Jakub Vrána, Michael Frolík a další. Moc klukům držím palce,“ popsal po zápase serveru iSport.cz.

Nedaleko od Kollera se objevila další persona, kterou byl legendární hokejista Patrik Eliáš. Ten aktivní kariéru ukončil jen před dvěma lety. Oproti Kollerovi volila ikona New Jersey Devils formálnější oblečení, takové, jaké k Eliášovi vždy patřilo.

Koller, Jágr, Eliáš... Kdo všechno se byl podívat na zápas Česka proti Rusku?

Na zápas přišel i legendární Patrik Eliáš.

Derby mezi Českem a Ruskem si ale nenechalo ujít ani jedno slavné jméno ze země soupeřů. Na stadionu Ondreje Nepely mohli fanoušci potkat legendárního ruského gólmana Vladislava Treťjaka, dnes sedmašedesátiletého muže, který se Sovětským svazem získal osm zlatých medailí z mistrovství světa a další tři z olympiád.

Koller, Jágr, Eliáš... Kdo všechno se byl podívat na zápas Česka proti Rusku?

Fanoušci s legendárním gólmanem Vladislavem Treťjakem

Zápas s Ruskem byl pro Čechy nepochybně tím nejtěžším ve skupině. Protože za sebou mají i duel se Švédskem, čekají na ně teď již přijatelnější soupeři. Ve čtvrtek se od 20:15 utkají s Lotyšskem.

Fotogalerie

Komentáře