Ostuda za 20 „míčů“! Svaz dá za přátelák s Brazílií hromadu peněz, fanoušci zuří

Až dosud měli všichni blížící se přátelský duel naší reprezentace s Brazílií za fotbalový svátek. Jenže to ještě nikdo netušil, jakou pálku za něj svaz Jihoameričanům vysází. Jak prozradil předseda Martin Malík, jen startovné spolu s dopravou vyjde na celých dvacet milionů korun! A fanoušci běsní. Mnohem lepší než ostuda za dvacet „mega“ by podle nich bylo investovat do mládeže a třeba se někdy v budoucnu s Brazilci utkat na mistrovství světa!

Pro české fanoušky to bude svátek, brazilská reprezentace patří ke světové špičce a její dres hájí jedna fotbalová superstar vedle druhé. Jenže deník Sport dnes přinesl přesnou finanční kalkulaci úterního přáteláku a většině fanoušků se protočily panenky.

Dvacet milionů korun, přesně tolik FAČR Brazilcům vyplatí jen na startovném a dopravě. Mezi další náklady patří třeba i pronájem slávistického stadionu, catering a pořadatelská služba či ubytování Brazilců. Svaz samozřejmě na zápase i něco vydělá, celkově se ale počítá se ztrátou kolem dvanácti milionů korun.

Kdyby do Česka přijelo třeba Estonsko, které platilo za jednu z alternativ, přátelák by co do startovného vyšel všehovšudy na dva miliony. A právě v tom tkví kámen úrazu.

Jde přece o přátelský zápas, jeho hlavním cílem je, aby se hráči sehráli a trenér si mohl vyzkoušet několik variant v sestavě. Navíc po historickém debaklu 0:5 v Anglii by se tuze hodilo, kdyby si čeští fotbalisté mohli do dalších kol kvalifikace na Euro 2020 zvednout sebevědomí. Navíc by se ušetřily peníze, které by pak mohly padnout třeba na vylepšení mládežnických akademií, což by náš fotbal potřeboval jako sůl.

Zmar. Česko dostalo v Anglii lekci. Ve Wembley selhal celý tým.

Zmar. Česko dostalo v Anglii lekci. Ve Wembley selhal celý tým.

Svaz ovšem miliony vysázel za to, že nad repre podruhé během jednoho týdne visí hrozba pořádné ostudy. A velká spousta fanoušků běsní.

Brazilci už odtrénovali v Edenu.

Brazilci už odtrénovali v Edenu.

„Zápas úplně k ničemu, zbytečně vyhozené peníze. Jak zde již bylo několikrát zmíněno, peníze by bylo mnohem lepší investovat do mládeže nebo oddílů, které jsou ve finanční krizi. Nevím, co si chceme dokazovat, když během týdne dostaneme dvakrát ‚bůra‘. Takový zápas je opravdu jen plýtváním časem a penězi,“ přemítá v jedné z facebookových diskuzí fanoušek Tomáš.

Další zase nechápe Malíkova slova, že zápas sice bude ztrátový, ale jinak českému fotbalu prospěje: „Jak může českému fotbalu pomoct jeden bezvýznamný přátelák a ještě ke všemu ztrátový? Ano, můžeme investovat do mládeže, ale my to radši narveme do Brazilců. To je fakt cesta správným směrem.“

Nad tím, zda by nebylo mnohem vhodnější horentní částky investovat spíš do výchovy budoucích generací, by se měli pánové na svazu rozhodně zamyslet. Možná pak za utkání s Brazílií nebude český fotbal muset vyplácet desítky milionů a místo toho se podobného svátku dočkáme třeba na mistrovství světa. 

Fotogalerie

Komentáře