Do první šance utkání se dostal v 5. minutě Flek, ze samostatného nájezdu ale trefil jen horní tyč branky Kazachstánu, kterou poprvé na turnaji hájil Amirbekov. O minutu později se do identické situace dostal Stránský a přesnou střelou k tyči poslal český tým do vedení.
Do dalších šancí se dostali jubilant Červenka nebo Klapka, skóre se ale nezměnilo. Připravenost Vejmelky v české brance vyzkoušeli Starčenko a Breus.
Po 86 sekundách druhé části se po ideální Gazdově přihrávce dostal opět do samostatného nájezdu Flek a tentokrát se už prosadil. Ve 24. minutě trefil Červenka tyč.
Hráči Kazachstánu sice občas prověřili Vejmelkovu připravenost, ale výraznější šance si vytvořit nedokázali. V polovině utkání dvě sekundy po konci přesilové hry prostřelil Amirbekova Stránský a bylo prakticky rozhodnuto.
Ve 35. minutě byl v gólové šanci faulován Pastrňák, od rozhodčích dostal výhodu trestného střílení, české vedení ale nenavýšil. Amirbekov jeho střelu vyrazil. Útočník Bostonu pak připravil gól pro oslavence Červenku.
Češi i přes efektní kombinace nevyužili početní výhodu, hned na začátku třetí třetiny se však po samostatné akci prosadil Klapka a pro Amirbekova zápas skončil. V brance ho vystřídal Pavlenko. Jeho protějšek Vejmelka přišel o čisté konto při Krejčíkově čtyřminutovém vyloučení, kdy jej překonal Kolesnikov.
Rulíkův tým následně nevyužil 51 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, ale v závěru svou výhru ještě navýšil. Hned dvakrát se prosadil Červenka a okořenil svůj výjimečný zápas hattrickem.
Šesté utkání na turnaji čeká svěřence trenéra Radima Rulíka v pondělí, kdy se utkají s Německem.
Fotogalerie |