Čech jde proti Messimu. Pan výjimečný mu ještě nedal gól

14. prosince 2015

V roce 2012 nepřekonal Lionel Messi Petra Čecha ani z penalty. Trefil břevno. | foto: Profimedia.cz

Malý Argentinec je fenomén. Lionel Messi dává góly prostě pořád. Přesto se najde brankář, jehož ještě nepokořil: Petr Čech. Na přelomu února a března se proti sobě postaví v osmifinále Ligy mistrů, Čechův Arsenal vyzve Messiho Barcelonu.
zdroj: www.youtube.com

Jakýsi youtuber, dozajista fanoušek českého gólmana, stvořil nepříliš profesionální zato vypovídající video. Nazval ho 5 nejúžasnějších gólů Lionela Messiho do sítě Petra Čecha. Po spuštění se objeví pět zoufalých fotek argentinské superhvězdy.

Messi, který dokáže rozvrátit prakticky každou obranu, totiž ještě nikdy nedal Čechovi gól. A to ani z penalty...

Česká brankářská hvězda se Barceloně s argentinským šikulou v sestavě postavila osmkrát. Pokaždé v dresu Chelsea, kde působila od roku 2004 až do letošního přestupu do londýnského Arsenalu. Dvakrát v osmifinále Ligy mistrů, dvakrát v semifinále. Týmy mají naprosto vyrovnanou bilanci, každý zvládl jedno osmifinále a jedno semifinále.

Petr Čech hájí od léta barvy Arsenalu.

Petr Čech hájí od léta barvy Arsenalu.

Památné pro český fotbal, potažmo Čecha, bylo především poslední semifinále v dubnu 2012. V něm byl brankář naprosto famózní. Před soubojem o postup do finále přitom i v Chelsea přiznávali obavy z argentinského střelce.

„Vždycky když zapnete televizi, tak uvidíte Messiho, jak dá dva góly,“ řekl záložník Frank Lampard. „Je výjimečný mezi výjimečnými, ale je to taky jen člověk,“ přidal se Čech. „Pokud podáme stoprocentní výkon, můžeme ho ubránit,“ věřil.

Povedlo se to, první duel vyhrála Chelsea na svém stadionu, druhý remizovala 2:2, ač hrála déle než poločas bez vyloučeného kapitána Johna Terryho. Čech zastavil v prvním duelu třiadvacet střel, ve druhém ho Messi nepoložil ani z pokutového kopu, trefil totiž břevno.

„Byl jsem na něj perfektně připravený. Měli jsme jasnou strategii, že v případě penalty budu do poslední chvíle vyčkávat a neusnadním mu to pohybem. Stranu jsem vystihl dobře, ale člověk potřebuje i štěstí. Všichni jsme si v tu chvíli zhluboka oddechli,“ řekl tehdy Čech.

Lionel Messi a jeho klasická oslava gólu.

Lionel Messi si svou klasickou oslavu ještě proti Petru Čechovi neužil.

Po tomto úspěchu přišel další - a to kolosální. Chelsea ve finále zdolala Bayern Mnichov po penaltovém rozstřelu. Čech chytil pokutový kop v prodloužení a další v rozhodujících chvílích. Byl hlavním hrdinou největšího zápasu.

Přibližně za dva měsíce přijde další souboj: Arsenal - Barcelona. Favoritem je katalánský tým, to musí uznat i Čech. „Tím, že máme Barcelonu už v osmifinále, je pro nás velká výzva. Nejdeme do toho jako favorit. Uvidíme, jak si s tím poradíme,“ řekl.

Jak zvládne další duely s Messim?

Čech proti Barceloně

Semifinále Ligy mistrů (postup)

24. 4. 2012 Barcelona – Chelsea 2:2

18. 4. 2012 Chelsea – Barcelona 1:0

Semifinále Ligy mistrů (konec)

6. 5. 2009 Chelsea – Barcelona 1:1

28. 4. 2009 Barcelona – Chelsea 0:0

Osmifinále Ligy mistrů (konec)

6. 3. 2006 Barcelona - Chelsea 1:1

21. 2. 2006 Chelsea - Barcelona 1:2

Osmifinále Ligy mistrů (postup)

7. 3. 2005 Chelsea - Barcelona 4:2

22. 2. 2005 FC Barcelona - Chelsea 2:1

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:58 12. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 9
  • 6
  • 6
  • 6
  • 6
  • 5
Komentáře