Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kapitán Sparty Dočkal: Válka s trenérem! Osobní trable, Rosa musí zasáhnout, míní Švancara

  Patří mezi největší současné osobnosti českého fotbalu. Je kapitánem reprezentace i pražské Sparty. Bořek Dočkal (32) by měl být tím, kdo nejslavnější český mančaft potáhne svými výkony i chováním v kabině nahoru. Jenže není tomu tak. Na hřišti patří k nejhorším sparťanům a fotbalovým světem se nesou zprávy, že má mít problémy s trenérem Sparty Václavem Kotalem! „Není v top formě, nevíme, jestli za tím nejsou osobní problémy. Rosa (Tomáš Rosický) by měl zasáhnout,“ říká fotbalový expert a bývalý ligový kanonýr Petr Švancara.

  Poslední nejistý výkon předvedl kapitán pražské Sparty Bořek Dočkal na hřišti konkurenční Viktorie Plzeň. Letenští v Doosan aréně padli 1:3 a zkušený záložník patřil k nejméně výrazným hráčům Kotalova výběru.

  Místo toho, aby předvedl na pažitu své nesporné kvality, upoutal pozornost tím, jak vehementně a často diskutoval s rozhodčím Fraňkem. Po zápase si navíc Dočkal stěžoval, že Plzni sudí nedával za ostré zákroky karty.

  Deník Sport uvedl, že Dočkal nefunguje jako lídr nejenom na hřišti, ale také v kabině. Údajně má mít spory se zkušeným trenérem Václavem Kotalem.

  „Dočkal by měl být pozitivní vůdce, a je negativní vůdce. Všechny kritizuje a v kabině se pouští do hádek s trenérem Kotalem. Někteří kluci to samozřejmě dost těžce nesou,“ řekl výše uvedenému listu zdroj z Letné.

  Kapitán Sparty Bořek Dočkal

  Kapitán Sparty Bořek Dočkal

  Bořek je z formy, možná jsou za tím osobní problémy

  To, že Dočkal hraje poslední dobou špatně, zaregistroval i fotbalový expert a bývalý ligový útočník Petr Švancara.

  „Bořek není v top formě. Nevíme, jestli se něco neděje v jeho osobním životě. Stanciu ze Slavie také nebyl úplně v pohodě poslední dobou, a pak se mu narodilo dítě. Třeba má Bořek nějaké problémy doma,“ řekl Expresu Švancara.

  Bývalý hráč Slavie či Zbrojovky Brno je však toho názoru, že by se Sparta svého kapitána zbavovat neměla. A to i když podle mnohých expertů Dočkal nestačí na moderní evropský fotbal, což bylo vidět v zápasech Evropské ligy.

  „Je to zkušený borec, a i kdyby měl nějaké neshody, vrátí to na place. Sparta ho potřebuje, myslím si, že Bořek jí může ještě hodně pomoci,“ odhaduje Švancara.

  Bořek Dočkal, lídr národního mužstva.

  Bořek Dočkal, lídr národního mužstva

  Spory v kabině? Rosa musí zasáhnout, nabádá Švancara

  Švancaru hodně překvapilo, když se doslechl o tom, že by měl Dočkal v kabině Sparty dělat jakési rozbroje. Pokud tomu tak ale je, měl by podle Švancary zakročit sportovní ředitel a legenda Tomáš Rosický.

  „Rosa i další lidi by si to měli ohlídat. Jsou tam dospělí a zkušení funkcionáři. Nesmí to ovlivňovat samotný fotbal a šatnu. Když funguje kabina, funguje to i na hřišti. Pokud je problém mezi hráčem a trenérem, musí si to vyříkat, klidně i přes majitele Křetínského nebo Rosu,“ říká Petr Švancara, který ale sporu mezi Kotalem a Dočkalem příliš nevěří.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz