Aféra na Dakaru: Jedna černoška je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne. Lopraisův tým je v maléru

13. ledna
Konverzace, která probíhala v kabině kamionu Aleše Lopraise na rallye Dakar, mnoha lidem dnes moc radost neudělá. Padly tam sexistické a rasistické narážky na nezletilé dcery dvojnásobného mistra Evropy v závodech tahačů Martina Koloce. Celé video bylo zveřejněno na oficiálních stránkách týmu.

„Mně už potřetí stojí ocas,“ zní na začátku videa, které se objevilo na oficiálních stránkách týmu Aleše Lopraise. 

Chvíli se zdá, že dál už bude konverzace pokračovat na technické úrovni, pánové z kamionu si před vyjížďkou do dun popřejí hodně štěstí a začnou řešit kvalitu propagačních videí, jež se na stránky pro fanoušky umisťují. Ze záznamu se dozvíme, že je má na starosti bratr David.

Nicméně konverzace se otočí směrem, kde byly šestnáctileté dcery Martina Koloce, tedy Lopraisova soupeře, dvojčata Aliyyah a Yasmeen.

„Hele, černoška z Roudnice jde vpravo. Ona ta jedna je docela plochá a sjízdná a ta druhá moc ne, no,“ zní z pilotní kabiny a pak už začíná odpočet před samotným startem. 

Koloc se proti slovům posádky Aleše Lopraise ostře ohradil a Loprais z jeho slov radost mít nebude.

„Nejraději bych se k celé věci nevyjadřoval. Snad jen tolik, že mi připadá nevhodné se podobným způsobem vyjadřovat o kolegovi či budoucímu soupeři. Aleš zná mé děti od jejich útlého dětství, a pokud v něm evokují spojení rasy, erekci a dominance, doporučil bych mu návštěvu u doktora Radima Uzla,“ vzkázal Lopraisovi Koloc.

K dialogu se vyjádřila i dvojčata Aliyyah a Yasmeen.

„Pro nás je někdy velmi těžké hrdě reprezentovat vlast a našeho otce, neboť s podobnými rasovými a někdy perverzními posměšky se v České republice setkáváme velmi často,“ vzkázaly Expresu dívky, které rozhodně na Dakaru nebyly jen jako divačky.

Aliyyah je nejrychlejší ženou v tahačích na světě a Yasmeen úspěšně jezdí závody na okruzích. A dakarskou rallye, kde letos obě zatím jen natáčí, prý za dva roky hodlají samy otestovat. Maminkou dívek je bývalá Miss Seychely, se kterou se Koloc před lety oženil.

Nutno říct, že Loprais se chvály nedočkal ani od svých fanoušků. Ti se téměř do jednoho shodují, že konverzace z kabiny byla už přes čáru.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 13. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 117
  • 112
  • 98
  • 43
  • 27
  • 26
Komentáře