Místo první ligy raději „prales“! Čtyři důvody, proč se takto slávistický psanec rozhodl

Mohl se stát hvězdou prvoligového Zlína a sázet góly v Evropské lize. Místo toho se Gino van Kessel, nejdražší posila v historii Slavie, raději vydal do třetí nejvyšší anglické soutěže. Česká veřejnost jeho rozhodnutí příliš nechápe. Proč to udělal, ptají se jistě fotbaloví fanoušci. Měl pro to jistě mnoho důvodů, zde jsou čtyři z nich.
Ladislav Hrejzek Expres.cz
1/5

1.Chtěl zmizet ze z očí

Gino van Kessel přišel do pražské Slavie před minulou sezonou jako velká hvězda. Klub z Edenu vyšel na 35 milionů korun. Jenže jeho přestup byl velký omyl, což s odstupem času uznal i boss „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík.

„Výkony nepodložená arogance van Kessela je neuvěřitelná. Jeho urážky Zlína v Anglii jen ukazují hloubku našeho omylu,“ napsal Tvrdík na svůj Twitter. Slávistický šéf tak reagoval na rozhodnutí bývalého hráče Trenčína, který odmítl hrát za „vesnický“ Zlín.Gino van Kessel přicházel do Čech jako velká hvězda. Teď je rád, že mizí pryč.

Gino van Kessel přicházel do Čech jako velká hvězda. Teď je rád, že mizí pryč.

V úvodu sezony van Kessel nastupoval pravidelně, ovšem fanoušci s jeho výkony příliš spokojení nebyli. Góly sice zpočátku střílel, ale problém byl jinde. Nechtělo se mu bránit a po hřišti se často ploužil jako šnek. Vypadal, jako by hrál bez zájmu, bez ochoty pomoci spoluhráčům.

Českým fotbalovým nadšencům tak nizozemský rychlík navždy utkvěl v paměti jako líný arogantní frajírek, který bude hrát jen tehdy, když se mu bude chtít. V tomto prostředí už se van Kesselovi jistě hrát nechtělo. Napravit si reputaci by trvalo jistě hodně dlouho.

Komentáře