Spolujezdkyni z auta museli po srážce s vlakem vyprostit hasiči

´
Před železničním přejezdem by měl každý řidič zvýšit svou obezřetnost. Srážky s vlakem totiž mívají pro automobilisty tragické následky. Jen se štěstím nehodu s vlakem přežila dvojice v autě na železničním přejezdu v Opavě.

Opavští policisté vyšetřují střet osobního auta a vlaku na železničním přejezdu v Opavě v Bílovecké ulici. „Jednalo se o událost, při které byli zraněni dva lidé. Nehoda se stala na železničním přejezdu, kde se srazil osobní vůz značky Ford a osobní vlak. Byla při ní těžce zraněna osádka vozu -  řidič (61) a jeho spolujezdkyně (51). Řidič automobilu zřejmě nerespektoval světelnou signalizaci, vjel na přejezd, přičemž došlo ke střetu s vlakem,“ popsala krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.Cestující ve vlaku zraněni nebyli. Na místě zasahovali i zdravotníci. „K místu zamířily dva týmy rychlé zdravotnické pomoci a lékařská posádka rendez-vous. Záchranáři ošetřovali dvě osoby, které ve vozidle cestovaly. Jednapadesátiletá žena zůstala zaklíněná a musela být vyproštěna hasiči. Byla krátce v bezvědomí. Lékařka pojala podezření na otřes mozku, zjistila rovněž poranění dolní končetiny. Pacientka byla transportována na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

O deset let starší muž byl v okamžiku příjezdu posádek záchranářů již mimo vozidlo. „Prvotní vyšetření ukázalo poranění dolní končetiny. Stav pacienta byl středně závažný. I on byl předán do péče chirurgického oddělení opavské nemocnice,“ doplnil mluvčí, podle něhož záchranáři neošetřovali nikoho z cestujících v osobním vlaku.

Komentáře