Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Volvo P1800 Cyan: nová GT verze švédského restomodu

  Volvo P1800 Cyan | foto: Cyan Racing

  Závodní tým Cyan Racing, který se stará o závodní aktivity Volva a Lynk&Co a je šestinásobný mistr světa v závodech cestovních vozů, představil novou GT verzi Volva P1800 Cyan.

  Nová verze zdůrazňuje všestrannost a téměř nekonečné možnosti přizpůsobení Volva P1800 Cyan požadavkům zákazníka. Interpretaci původního modelu tím dodává další rozměr. Od samotného začátku až do konce je vůz s klientem připravován na míru a aktuálně dva nové kousky putovaly do Spojených států k novým majitelům.

  Připomeňme si, že Volvo P1800 Cyan bylo poprvé představeno v roce 2020 jako pocta kultovnímu kupé ze šedesátých let inspirovaná závodními okruhy. Nová verze je postavena jako grand tourer, přičemž plně nastavitelný podvozek navržený inženýry Cyanu je nyní nastaven pro klikaté venkovské silnice a inspirativní, ale pohodlné jízdy na dlouhé vzdálenosti.

  Volvo P1800 Cyan

  Kdo by ovšem čekal pod kapotou nějaký plnotučný osmi nebo šestiválcový atmosférický motor, bude zklamán. Pod kapotou je přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec v tomto případě dále optimalizovány spíše pro příjemné dynamické svezení než pro ultimativní okruhové ježdění. K dispozici je široká škála naladění motoru, kde si klienti vybírají mezi výkonem 350 a 420 koní. Obě konfigurace nabízí dobře použitelný výkon v kombinaci s hmotností pod 1000 kg, tu zajišťuje karoserie z vysokopevnostní oceli a uhlíkových vláken. Motor je spojen s pětistupňovou převodovkou Holinger vyrobenou na zakázku, která zajišťuje vynikající přesnost a cit.

  Tato konkrétní stavba nové verze GT byla dokončena pro klienta v USA a vyznačuje se jedinečnou zelenou metalízou. Interiér z kůže a látky je v pískové barvě, včetně na míru vyrobených a pohodlných sedadel a zvýšeného množství akustické izolace – vše pečlivě sladěno designéry podle osobních preferencí klienta. Součástí interiéru je jiná verze titanového bezpečnostního rámu. Ten přináší větší pohodlí, avšak při zachování vysoké úrovně bezpečnosti a tuhosti šasi.

  Volvo P1800 Cyan

  Všechna Volva P1800 Cyan jsou restaurovány a upravovány z původního vozu Volvo P1800 v centrále Cyanu ve švédském Göteborgu a tento proces trvá u každého vozu přibližně 12-15 měsíců. Vyrobena bude pouze omezená série Volv P1800 Cyan ve specifikaci GT, potenciální klienti by tak neměli váhat…

  Fotogalerie