Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rolls-Royce Arcadia Droptail – roadster, ze kterého vám spadne brada

  Rolls-Royce Arcadia Droptail | foto: Rolls-Royce

  Rolls-Royce Arcadia Droptail je třetí roadster britské luxusní automobilky se zakázkovou karoserií. V řecké mytologii Arcadia znamená „nebe na zemi“ a nádherné komplexní detaily nového dvoumístného vozu to dokonale odrážejí.

  Rolls-Royce uvádí, že na dřevěných částech Arcadie jeho řemeslníci strávili 8000 hodin a vytvoření nejsložitějšího ciferníku hodinek v historii společnosti trvalo pět měsíců. Můžeme si jen představovat, jaké to musí být nechutně bohatý. Díky Rolls-Roycu a jejímu nejnovějšímu zakázkovému projektu Arcadii Droptail se naše představivost nemusí příliš namáhat. Nový velkolepý dvoumístný roadster je totiž důkazem toho, že za miliony eur si možná nekoupíte štěstí, ale rozhodně si za ně můžete pořídit pojízdnou sochu, jaká nemá obdoby.

  Arcadia Droptail byla navržena speciálně pro nejmenovaného zákazníka. Proces výroby prý trval čtyři roky, přičemž klient měl nad kurátorským procesem naprostou kontrolu. Téma Arcadie Droptail, postavené podle rozmarů bohatého zákazníka, bylo inspirováno jeho oblíbenými oblastmi z celého světa, od tropických nebeských zahrad v Singapuru až po „biomimetickou“ architekturu ve Velké Británii.

  Rolls-Royce Arcadia Droptail

  Jeden z nejpoutavějších detailů Arcadie je tvrdé dřevo použité na zadní části paluby a v celém interiéru známé jako Santos Straight Grain. Podle Rolls-Roycu je použito celkem 233 kusů dřeva. Pro jeho ochranu po celou dobu životnosti auta musel být vyvinut ochranný lak. Celý tento proces údajně trval 8000 hodin. Práce se však rozhodně vyplatila, protože v kontrastu se zářivě bílým lakem Arcadias, který je napuštěn částečkami hliníku a skla, vypadá neuvěřitelně.

  Na rozdíl od dalších dvou Droptailů – La Rose Noire a Amethyst – je podle Rolls-Roycu spodní část Arcadie lakována unikátní stříbrnou barvou, nikoli tvořena zcela nebo částečně odhalenými uhlíkovými vlákny. Ostatní vnější prvky, jako jsou 22“ kola a rámeček mřížky chladiče, mají leštěný povrch.

  Rolls-Royce Arcadia Droptail

  Interiér je potažen bílou a hnědou kůží a najdete v něm podle tvrzení automobilky nejsložitější ciferník hodin, jaký kdy vyrobila. Proces tvorby prý trval pět měsíců, a to po dvou letech vývoje. Surový kovový ciferník obsahuje geometrický gilošovaný vzor se 119 fasetami.

  Ačkoli se Rolls-Royce nezmiňuje o pohonné jednotce ani ceně Arcadie, tušíme, že v prvním případě se pravděpodobně jedná o V12 objemu 6,7 litru a výkonu 600 koní a ve druhém případě se cena pravděpodobně blíží hranici 30 milionů dolarů. Ať tak či onak, nejnovější Droptail jistě přiměje každého, kdo jej spatří, říci wow.

  Fotogalerie