Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jedinečný Rolls-Royce Droptail je inspirován romantikou a půvabem růže Black Baccara

  Rolls-Royce Droptail La Rose Noire | foto: Rolls-Royce

  Rolls-Royce odhalil jedinečný vůz La Rose Noire Droptail, který je mistrovským dílem zakázkové karosářské výroby. Ten byl představen budoucím majitelům na soukromé akci poblíž Pebble Beach v Kalifornii a symbolizuje destilaci zážitků, významných okamžiků a uměleckých předmětů, jichž si váží jeho budoucí majitelé – rodina, jež je příkladem špičkového znalectví a luxusu.

  Rolls-Royce La Rose Noire Droptail je inspirován půvabem růže Black Baccara, intenzivní, sametové květiny, která pochází z Francie a kterou miluje matka rodiny, která si vůz objednala. Tmavě granátová barva jejích okvětních lístků se zdá být ve svém odstínu téměř černá, ale na přímém světle se na tmavém povrchu objevuje červený, perleťový třpyt. Tyto dvě barvy tvoří základní paletu květu La Rose Noire Droptail. První červený odstín je pojmenován True Love jako uznání romantiky, kterou si klient přál v této zakázce zachytit. Tmavší tón je pojmenován Mystery, což je inspirováno tajemnou povahou růže, která při pohledu z různých úhlů jako by měnila barvu.

  Karoserie je laděna do lesklé červené barvy True Love, která stejně jako černá růže Baccara mění barvu v závislosti na úhlu pohledu. Pro dosažení této bohaté variability byl vyvinut zcela nový proces lakování, který byl zdokonalován v průběhu 150 pečlivých opakování. Po základní vrstvě, jejíž barva je přísně střeženým tajemstvím, následovalo pět vrstev bezbarvého laku, z nichž každá byla smíchána s mírně odlišným tónem červené.

  Rolls-Royce Droptail La Rose Noire

  Odnímatelná pevná střecha byla navržena tak, aby Droptail získal dva odlišné charaktery: bez střechy je Droptail lehký roadster s otevřenou střechou; s nasazenou střechou se z něj stane impozantní a dramatické kupé. Exkluzivně pro La Rose Noire je střecha unikátně nízko položená, za ní je umístěn slitek se jménem – poprvé u Rolls-Roycu. Na míru vyrobená střecha je rovněž vybavena elektrochromatickou skleněnou částí, která po stisknutí tlačítka okamžitě přechází do téměř průsvitného režimu.

  Významný prvek je zpracování nápadných kol z lehké slitiny, která jsou opatřena tmavým lakem Mystery. Stejně jako samotná květina, i tato povrchová úprava se z dálky jeví jako černá, ale při bližším pohledu sluneční světlo odhalí třpytivé tmavě červené podtóny. Lak Mystery je nanesen na celý povrch ráfku a poté jsou pomocí vysoce přesného procesu diamantového frézování odstraněny části laku, čímž je odhalen základní materiál slitiny, který je následně vyleštěn. To zdůrazňuje směrový charakter kola a jeho odvážnou velikost 22“.

  Rolls-Royce Droptail La Rose Noire

  Nejpozoruhodnější prvek tohoto výjimečného vozu je však jeho interiér. Ten odhaluje nejkomplexnější motiv parket, jaký kdy byl v Rolls-Roycu vytvořen – výsledek téměř dvouletého vývoje, intenzivního experimentování a ruční práce. Dílo představuje abstraktní vyjádření padajících okvětních lístků růží, vytvořených pomocí 1 603 kusů trojúhelníků z černé dřevěné dýhy. Vysoce komplexní vzor je tvořen 1 070 dokonale symetrickými prvky tvořícími pozadí a 533 asymetricky umístěnými červenými dílky představujícími okvětní lístky růží. Asymetrie byla požadována klienty, aby představovala přirozený, organický „rozptyl“ okvětních lístků.

  Každý trojúhelník, vyrobený z černého platanového dřeva pocházejícího z Francie jako decentní pocta francouzské provenienci La Rose Noire, je ručně řezán, broušen a přesně umístěn. Kusy, které se zdají být mořené do světle a tmavě šedé barvy, jsou ve skutečnosti prezentovány ve svém přirozeném odstínu; barevného rozdílu je dosaženo použitím dýhy z několika kmenů s různou přirozenou kresbou na dýze. Barva byla použita pouze k vytvoření červených kusů a aby časem nevybledla, strávili řemeslníci značky rok vývojem nové receptury laku.

  Rolls-Royce Droptail La Rose Noire

  Obložení interiéru Rolls-Roycu La Rose Noire Droptail je opatřeno integrovanými jedinečnými hodinkami Audemars Piguet, které byly speciálně objednány klientem. Hodinky Royal Oak Concept Split-Seconds Chronograph GMT Large Date o průměru 43 mm jsou poháněny jedinečným samonatahovacím strojkem Calibre 4407. Integrace hodinek představovala značnou výzvu: klienti požadovali, aby se hodinky daly umístit do auta i aby byly odnímatelné a bylo možné je připevnit na řemínek a nosit.

  Na oslavu svého Rolls-Royce La Rose Noire Droptail si majitelé objednali exkluzivní ročník Champagne de Lossy, jednoho ze svých oblíbených vín. To má zvláštní význam vzhledem k tomu, že speciální víno vytvořené pro La Rose Noire Droptail je jedním z pouhé hrstky ročníků, které zámek ve své 160leté historii vyrobil. Jako dokonalé místo pro prezentaci si rodina objednala jedinečnou truhlu na šampaňské Rolls-Royce. Truhla je opatřena odpovídajícími parketami v barvě okvětních lístků růží a sladěna s barevnou paletou a materiály vozu. Po stisknutí tlačítka se truhla otevře a odhalí složitou sadu na šampaňské plnou ručně foukaných křišťálových fléten. Vnější víko se promění na servírovací podnos vyrobený z knižně sladěného dřeva Black Sycamore s otevřenými póry, jehož ústředním motivem je design Chateau, který je vybroušený a vyřezaný laserem z nerezové oceli.

  Rolls-Royce Droptail La Rose Noire

  Tento odvážný a historický automobil je romantickou oslavou dvojice, která jej stvořila a pro kterou je charakteristická vášeň a neklidná touha po smysluplných zážitcích. V každém detailu tohoto jedinečného vozu se odráží jak bohaté dědictví Rolls-Roycu, tak charakter objednavatelů, od podmanivých a zároveň impozantních tvarů až po bezchybná a elegantní romantická gesta. La Rose Noire Droptail, stejně jako pozoruhodní klienti, kteří se odvážili učinit tak silné a moderní prohlášení, se navždy zapíše do historie značky Rolls-Royce.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Konec Kazmovy hry o milion dolarů? Vyhrál jsem, tvrdí streamer. Musí ale rychle k trezoru

  Posledních čtyřiadvacet hodin hry o milion dolarů se neslo v duchu velké výhry, Kazma u trezoru rozjel párty a na...

  Kazma zavřel svůj trezor, peníze nikdo nevyhrál. Co s nimi, ptá se lidí. Pošle je Martínkovi?

  Kamil Bartošek alias Kazma ukončil soutěž o milion dolarů. Za víc než měsíc se nikomu nepodařilo vyluštit šifru, s...

  Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

  Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

  Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

  Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

  Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

  Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz