Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  FSD 59 je revoluční koncept motorky od Franka Stephensona

  FSD 59 | foto: Frank Stephenson Design

  Přední světový designérský dům Frank Stephenson Design odhalil svůj nejnovější koncept FSD 59, futuristický motocykl, který kombinuje pokročilé technologie, radikální prvky designu a bezkonkurenční funkčnost.

  FSD 59 je projekt, který představuje vizi a kreativitu designerského studia, které v minulosti pracovalo na projektech, jako jsou vesmírné kapsle, eVTOL, superpočítače, superauta, hodinky a další. Koncept byl k vidění na mezinárodním autosalonu v Ženevě, kde vzbudil pozornost veřejnosti i odborníků.

  Design FSD 59 je výsledek tvůrčího procesu, který zahrnoval experimentování s různými architekturami a technologiemi v oblasti elektrického a vodíkového pohonu. Cíl konstrukčního týmu bylo vytvořit motocykl, které by se mohl přizpůsobit různým stylům jízdy a preferencím, jako jsou sportovní motocykly, supersportovní cruisery a luxusní motorky na dojíždění do práce. Aby toho dosáhli, zahrnuli prvky přizpůsobení a adaptability, jako jsou nastavitelná řídítka, stupačky a sedlo. Motocykl je lehký a agilní, aniž by byl příliš agresivní na úkor pohodlí a bezpečnosti.

  FSD 59

  FSD 59 není pouhý koncept, ale reálný prototyp, který má využití v reálném světě. Je osazený elektromotorem, který poskytuje působivý výkon a účinnost, a pyšní se aerodynamickou čistotou, která minimalizuje čelní odpor vzduchu a maximalizuje rychlost. Motocykl se může pochlubit také konstrukcí s monokokem a modulární baterií, dynamickým nastavením úhlu větrného štítu, head-up displejem s podporou rozšířené reality a dalšími inovativními prvky. Motorka byla navržena tak, aby vyhověla různorodým potřebám a přáním jezdců, ať už chtějí křižovat silnice v údolí, nebo si užít víkend na závodním okruhu.

  Frank Stephenson, zakladatel a kreativní ředitel společnosti Frank Stephenson Design, při představení FSD 59 prohlásil: „Náš tým tvrdě pracoval na tom, abychom tento model představili světu, a jsme velice rádi, že se o něj můžeme podělit. Těšíme se, že v budoucnu v této oblasti oznámíme další novinky.“

  Fotogalerie