Ferrari postavilo další unikát na přání zákazníka. Cena Ferrari BR20 vám vyrazí dech

17. listopadu 2021
No, jen si ty zakázkové speciality s dvanáctiválci užívejte. Ono to nebude trvat věčně a jednou to prostě socialisté zakážou.

Italská automobilka se pochlubila další unikátní zakázkovou kreací, která vznikla na individuální objednávku jednoho věrného dlouholetého klienta. Takovým automobilka vždycky vyjde vstříc, i když chtějí vlastní karoserii, specifickou výbavu a někdy i úpravy na pohonných jednotkách či podvozku.

Ferrari se tradičně o ceně zakázkové přestavby nezmiňuje, ale proslýchá se, že cena takového vozu se pohybuje v přepočtu okolo 100 milionů korun. Ale to asi majitel neřeší, neboť o převody prostředků ze svěřeneckých fondů na účet automobilky se postará osobní sekretář a komorník.

Ferrari BR20

Ačkoli to na první pohled nevypadá, nové Ferrari BR20 vychází z dvanáctiválcového „superkombi“ GTC4Lusso. Vpředu tedy zůstal fantastický atmosférický motor F140 ED V12, který z objemu 6,3 litru doluje výkon 690 koní v 8000 min-1. Převodovka je nadále sedmistupňová dvouspojková a pokud zůstal zachován i původní pohon, tak se jedná o čtyřkolku.

Zatímco GTC4Lusso má ale vzadu nouzové sedačky, tady se na jejich místo nastěhovala odkládací polička na zavazadla. Ferrari BR20 je tak pouze dvoumístné. Zcela nová karoserie původní dárcovské auto kompletně proměnila a vidět je to hlavně vzadu, neboť BR20 je o 76 mm delší a má vzhled klasického fastbacku.

Ferrari BR20

Designéři dostali absolutně volnou ruku a inspirací jim byla speciální Ferrari z 50. a 60. let minulého století. To, že má auto jinou karoserii a nově navržený vzhled nárazníků, asi nikoho nepřekvapí, ale v tomto případě změny došly tak daleko, že vůz dostal i specifická světlomety, nejsou převzaty z jiného sériového modelu. 

I to je důkaz, že podobné kreace opravdu nemohou být podbízivě levné, neboť jen vývoj a výroba plně funkční světlometů rozhodně nejsou zadarmo. Raději nechceme domýšlet, jak vysokou pojistku by makléř na tohle auto stanovil.

Ferrari BR20

Zatímco převážně ruční výroba speciálního zakázkového Ferrari trvá zhruba rok, příprava výroby je mnohem delší. Vzniká vlastně zcela nový model, takže včetně designérské a technické přípravy a konzultací s klientem (jenž je do vývoje aktivně zapojen) obvykle celý proces zabere dva až tři roky podle toho, co všechno si zájemce vymyslí.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 17. března 2022. Anketa je uzavřena.

  • 21
  • 6
  • 5
  • 3
  • 2
  • 2
Komentáře