Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jedinečné Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One si objednala žena!

  Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One | foto: Bugatti

  Bugatti Type 57 SC Atlantic je nádherné nadčasové mistrovské dílo Jeana Bugattiho, kterému je dnes již téměř 90 let a již dlouho uchvacuje představivost estétů a automobilových nadšenců. Tohle auto je stále považováno za nejcennější a nejexkluzivnější automobil světa.

  Mnohé z konstrukčních prvků Bugatti Type 57 SC Atlantic – včetně šroubované ploutve, která se táhne po celé délce karoserie – inspirovaly moderní DNA designu Bugatti. Tento vůz však není jen etalonem pro tým designerů Bugatti, jedna zákaznice chtěla jít ještě dál a svůj první vůz Bugatti, Chiron Super Sport, přetvořila ve vlastní poctu ikonickému Atlanticu. Tak se zrodil 57 One of One.

  Před dvaceti lety jedna zákaznice Bugatti – celoživotní milovnice automobilů – poprvé spatřila model 57 SC Atlantic. „Pamatuji si ten den, jako by to bylo včera. Navštívil jsem Mullinovo automobilové muzeum v Oxnardu a tam stál, jeden z pouhých tří dochovaných vozů na samostatném podstavci. Zamilovala jsem se do něj od první chvíle, co jsem ho uviděla,“ řekla.

  Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One

  Přání vlastního Bugatti se jí splnilo o dvě desetiletí později, když ji její manžel – rovněž majitel vozu Bugatti, který sdílí stejnou vášeň a oddanost automobilům – překvapil k jejím 70. narozeninám osobním pozváním od Bugatti, aby si přijela do Molsheimu ve Francii nakonfigurovat vlastní Chiron Super Sport. Se vzpomínkami na cestu do Oxnardu a s velkou dávkou nadšení a vzrušení poprvé objevila domov Bugatti.

  Jascha Straub, hlavní designér Sur Mesure ve společnosti Bugatti, jí byl po ruce, aby ji seznámil s výjimečnou historií zámku Saint Jean a samotné značky – šlo o první část cesty společné tvorby, která se protáhla na více než rok.

  „Když jsme během její návštěvy procházeli kolem zmenšeného modelu Type 57 SC – úplně prvního Atlanticu a přesně toho, který před lety viděla – okamžitě mezi námi přeskočila jiskra poznání, že právě tímto směrem bychom se měli vydat. Celé roky jsem nečinně snil o reinterpretaci této ikony, takže jsem už měl vlastní představy o tom, čím bych uctil nejelegantnější vůz, jaký byl kdy navržen. To znamenalo, že jsme si hned mohli sednout a začít vyvíjet návrh, abychom společně realizovali její vizi,“ řekl Straub.

  Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One

  Na modelu Type 57 SC Atlantic je velká maska chladiče Bugatti ve tvaru podkovy hrdě vztyčená, zdánlivě zavěšená mezi tvarovanými podběhy kol. Tento aspekt designu byl důležitý referenční bod. U Chironu Super Sport 57 One of One pracoval tým Sur Mesure ruku v ruce s inženýry Bugatti na vytvoření věrné pocty originálu, která by zároveň zůstala věrná filozofii Bugatti Form Follows Performance a technickým požadavkům vozu. Každý vstup vsduchu, linie a ventilační otvor Chironu Super Sport jsou pečlivě promyšleny tak, aby splňovaly extrémní požadavky na chlazení a aerodynamiku hypersportovního vozu s rychlostí 440 km/h.

  „Nadšení zákazníka a jeho aktivní zapojení v průběhu celého procesu návrhu byly neustálý zdroj inspirace,“ pokračoval Straub. „Její pohled, zakořeněný v hluboké úctě k dědictví značky Bugatti a vedený touhou vytvořit autentickou poctu, nás vedl k vytvoření vozu, který stojí na pomezí historie a inovativního inženýrství.“

  Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One

  Do interiéru si zákaznice vybrala kůži Gaucho. Rozhodla se pro nadčasovou barvu, která ještě více podtrhuje design karoserie. K pozoruhodným prvkům patří silueta Atlanticu ručně vyšitá v barvě Lightning Blue na výplních dveří a středová konzola s vlastní vložkou, která hlásá 57 One of One. S uznáním k širší historii a umělecké vizi rodiny Bugatti je na opěrkách hlavy jemně vyšita ikonická socha Rembrandta Bugattiho Tančící slon, která značí její vášeň pro zvířata. Podpisy Jeana Bugattiho, který byl tvůrčí silou obdivovaného typu 57 SC Atlantic, a Rembrandta jsou umístěny na prazích dveří.

  Nakonec 57 One Of One dosáhne stejného ikonického statusu jako jeho předchůdce a získá právoplatné místo na Concours d’Élegance. Zatím si však zákaznice užívá jízdu, když za volantem svého výjimečného Bugatti probádala malebné trasy amerického Západu v rámci US Grand Tour.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...