Další limitovaná edice Alpine A110. Dojde i na Vladimíra Hubáčka?

Limitovaná edice 150 kusů vzpomíná na napínavou soutěž z roku 1975.

Značka Alpine sice model A110 nijak zásadně nemodernizuje, zato čas od času vypustí nějakou zajímavou verzi. Teď se třeba v prodeji objevila limitovaná edice 150 kusů pojmenovaná Tour de Corse 75.

Jedná se o vzpomínkovou edici na předposlední podnik mistrovství světa v rallye v roce 1975. Rallye na Korsice tehdy vyhrál Bernard Darniche s Lancií Stratos HF, jež ovládla i celý šampionát, ale po skoro pěti hodinách závodění byl vůz Alpine A110, který řídil Jean-Pierre Nicolas, jen 32 sekund za vítěznou Lancií.

Alpine A110 Tour de Corse 75

Alpine A110 byl tehdy už vlastně výběhový model. Soutěži na Korsice se také přezdívalo „rallye desetitisíce zatáček“ a byl to jeden z mála čistě asfaltových podniků. Pokud nás data neklamou, tak v roce 1975 to byla jediná soutěž šampionátu, která se jela výhradně na asfaltu. Čeští fanoušci rallye by určitě byli vděční za nějakou edici vzpomínající na legendárního Vladimíra Hubáčka, který „Alpinku“ vodil po českých tratích. To je ale nejspíš otázka na české zastoupení, než na samotného výrobce.

Po technické stránce se limitovaná edice od té standardní nijak neliší, pohání ji přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,8 litru s výkonem 300 koní. Hlavní odlišnosti se týkají designu, ať už se jedná o vnější lakování a barevné detaily připomínající legendární závodní vůz, včetně startovního čísla 7, či drobnosti v interiéru. Vůz z limitované edice má nová závodní anatomická sedadla Sabelt s unikátními emblémy a nechybí ani plaketka s pořadovým číslem. Nepostradatelná jsou kontrastní bílá 18” kola. Ve výbavě nechybí komfortní nezbytnosti a auto dostalo i nový multimediální systém.