Chuligáni vyhrožují vedení Sparty: Postavíme se vám tvrdě!

Fotbalová Sparta je ve válce s vlastními radikálními fanoušky. To se ví. Teď se však situace ještě přiostřuje. Neblaze legendární skupina Veteranos Pirates obvinila vedení klubu, že chystá proti fanouškům násilné akce.

V osmdesátých létech to začalo, tehdy vznikla v Československu chuligánská scéna. Sparťané v ní byli panovníky, byli nejtvrdší, bylo jich nejvíc. Nyní se ozvala skupina, která má podhoubí v té době. Říkají si Veteranos Pirates, jde opravdu o veterány mezi fotbalovými „fanoušky“.Ti se nyní pustili do vedení Sparty, které se vyhradilo proti radikálním skupinám. Po bojkotu nedělního duelu s Teplicemi, kdy byl sparťanský kotel prázdný - byl v něm pouze nápis „Arrivederci, Stramaccioni“ vyhánějící od týmu italského kouče Andreu Stramacciniho - přišlo drsné prohlášení Pirates.

Vzkaz sparťanského kotle italskému trenérovi Andreovi Stramaccionimu je jasný.

Vzkaz sparťanského kotle italskému trenérovi Andreovi Stramaccionimu je jasný.

„Veteranos Pirates (ACS) jednoznačně odsuzují násilí (ve stadiu přípravy), kterým hodlá vedení AC Sparta Praha řešit aktuální situaci, do které klub současné vedení Sparty dostalo,” naznačili chuligáni, že proti nim vedení klubů chystá násilné akce. Nijak je však nekonkretizovalo. „Události posledních dnů skutečně překročily jakékoli námi akceptovatelné meze! To je vaše odpověď na současnou situaci?! – Opevňovat se na stadionu?! Nikdy v novodobé historii nespadnul klub na takové dno jako teď. Je to Vaše selhání a jenom Vy nesete odpovědnost,“ pokračovalo prohlášení.

To vyšlo na facebookovém profilu Ultras Sparta, sami Veteranos Pirates totiž nejsou na sociálních sítích aktivní. Historii však mají neblahou...

„Místo omluvy fanouškům a vysvětlení, co bylo příčinou Vašeho selhání, se snížíte k nechutné mediální kampani postavené na událostech z posledních dvou zápasů Sparty. Snažíte se akorát co nejvíce zkompromitovat a znemožnit nás, fanoušky Sparty, kterým není a nikdy nebyla Sparta lhostejná. Veteranos Pirates jsou připraveni se takovému jednání ze strany vedení Sparty nekompromisně postavit.“

Chuligáni reagují na slova majitele klubu Daniela Křetínského. „Ti, kteří na stadionu křičí výroky, které posílají kohokoli do plynu, nebo vykřikují na trenéra těžké vulgární urážky, nejsou fanoušci Sparty a žádám je, aby na stadion nechodili,“ uvedl miliardář.

Radikálové totiž bojují především proti Stramaccionimu a také generálnímu řediteli klubu Adamu Kotalíkovi. Jim dávají za vinu, že Sparta sportovně strádá. Vypadla z Evropské ligy, v české nejvyšší soutěži ztrácí na první Plzeň deset bodů. Navíc prohrála velké derby se Slavií.

Proto se rozjel boj mezi chuligány a vedením klubu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:56 25. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Trapas
  11
 • Sladký
  8
 • Haha
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5


Komentáře