• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Řepka soptí vzteky po derby: Gól od Tecla je ostuda, já bych všechny zm*dal!

Sparťané si věřili, že právě teď nastal ten moment, kdy mohou nenáviděnou Slavii po dlouhých letech konečně porazit. Parta kouče Trpišovského, která měla v nohách těžký venkovní zápas s Arsenalem, ale derby vyhrála bez sebemenších problémů 2:0 a fanouškům nejúspěšnějšího českého klubu zase zbyly oči jen pro pláč. Po zápase dal průchod svým emocím i bývalý kapitán pražské Sparty Tomáš Řepka. Tomu očividně nejvíce vadilo, že se proti Spartě trefil i mnohdy kritizovaný útočník Stanislav Tecl, který v lize nedal gól od loňského srpna.

Sparta byla v úvodu zápasu aktivnější, ani jednu ze svých šancí ale nedokázala proměnit a postupem času začala trávník v Edenu ovládat domácí Slavia

Červeno-bílé poslal těsně před koncem prvního poločasu do vedení „hrdina z Londýna“ Tomáš Holeš, který se trefil i na Arsenalu. Deset minut před koncem přidal pojistku střídající Stanislav Tecl, který dal naposledy gól loni v srpnu Českým Budějovicím.

V úspěch, možná i ve vítězství, věřilo před zápasem mnoho sparťanů. Mysleli si totiž, že na Slavii bude znát, že má v nohách těžký zápas proti Arsenalu a navíc kouči Jindřichovi Trpišovskému chybělo několik opor, například Afričané Sima či Olayinka a hlavně klíčový stoper Ondřej Kúdela. I tak ale Slavia derby bez sebemenších problémů zvládla a dál pohodlně kráčí za titulem.

To se samozřejmě nelíbí sparťanské ikoně a bývalému kapitánovi Tomáši Řepkovi.

„Čekal jsem po posledních zápasech Sparty víc! Dostat gól do šatny je vždy nepříjemné, zvlášť v derby, ale čekal jsem, že druhá půle bude větší jízda, ale bohužel. Cítil jsem z týmu strach a bezmoc,“ napsal na Instagramu zklamaný Řepka.

„A nechat si dát gól od Tecla, který dává góly vzácněji, než je přestupný rok, považuji za ostudu,“ dodal známý tvrďák, který si tak rýpnul do zkušeného slávistického forvarda.

Podle Řepky je ale Sparta na dobré cestě, jen je třeba ještě posílit kádr. Řepka je dlouhodobým kritikem kapitána Bořka Dočkala a i po derby naznačil, že by chtělo zrychlit a oživit střed pole.

„Pokud se má Sparta někam posunout, musí nutně koupit solidní krajní beky a rychlejší centrhalvy s fotbalovým myšlením,“ myslí si Řepka.

Jeden z fanoušků se fotbalového rebela v diskuzi zeptal, jak by během poločasové přestávky reagoval on, kdyby byl jedním z hráčů Sparty.

„Všechno bych to zm*dal v kabině, šel do druhé půle jako válečník a urval alespoň bod,“ napsal Řepka.

Dokoukal jsem derby a čekal jsme po posledních zápasech Sparty vic!!!! Dostat gol do šatny je vzdycky nepříjemný obzvlášť v derby, ale čekal jsem ze druhá půle bude vetsi jizda, ale bohužel. Cítil jsem z týmu strach a bezmoc. A nechat si dát gól od Tecla, kterej dává góly vzácněj, než je přestupnej rok, považuju za ostudu! Pokud se má Sparta někam posunout, tak musí nutně koupit solidní krajní beky a rychlejší centrhalvy s fotbalovým myšlením. Sparta v minulých zápasech dokazala ze umi!!! Tak co se stalo dneska? Sedm let čekám na vyhru v derby!!! Rad si prectu Vaše nazory. #Sparta #JaJsemSparta #SpartanskaKrev

11. dubna 2021 v 20:35, příspěvek archivován: 12. dubna 2021 v 9:24

Švancara: Sparta na Slavii zatím nemá!

Po dalším prohraném derby pražská Sparta ztrácí na konkurenční Slavii už propastných sedmnáct bodů. Svěřenci kouče Pavla Vrby mají ale dva zápasy k dobru.

I tak je ale fotbalová veřejnost už přesvědčena o tom, že Slavia se letos dočká třetího mistrovského titulu v řadě.

„Sparta se mi pod trenérem Vrbou líbí, zlepšila se jim ofenziva, ale nemyslím si, že by měli Slavii nějak atakovat. Oni to mají dobře v hlavách nastavené a ten titul zvládnou. Sparta si ale může udělat dobrý základ do příští sezony, která už by mohla být konečně zajímavá. Nikdo nechce koukat na to, jak tým vyhrává ligu o deset dvanáct bodů. Respekt před Slavií, ale pro fanoušky je zajímavější, když je liga vyrovnaná,“ řekl Expresu před časem bývalý ligový útočník Petr Švancara.