Komentář: Sparta se ztrapnila. A nemohl za to jen vyloučený K.O.naté

Tiemoko Konaté „přispěl“ k debaklu Sparty. Už v první půli byl vyloučen. | foto: ČTK

Čtyři góly v síti Tomáše Koubka. Nechutná červená karta pro Tiemoka Konatého. Rozháraná hra. Žádná střela. Fotbalová Sparta se v prvním zápase vyřazovací části Evropské ligy v Rostově na Donu ztrapnila. Propadla prohrou 0:4, postup je prakticky ztracen.

„Věřím, že se můžeme pokusit o zázrak,” pronesl po utkání záložník Lukáš Vácha. V překladu: „Můžeme doma Rostov porazit o pět gólů.”Samozřejmě, nic jiného mu nezbývá, nemůže tvrdit, že je Sparta na kolenou. I když je, a on jen vypustil do světa bezobsažnou frázi.

Jenže večer v mrazivém Rostově jeho slova trhá na cucky. Sparta byla slabá, bez nápadu, bez protizbraně.

Samozřejmě, velký problém se udál přibližně po půlhodině hry. Tiemoko Konaté byl vyloučen, dostal druhou žlutou kartu. Sparťané si tak trochu nesměle stěžovali, že první karta byla až moc přísná. Jenže ta druhá vše vynahradila.

Na místě byl podiv, že sudí vůbec vytahoval žlutou kartu a nedal Konatému rovnou červenou. Jeho zákrok byl totiž brutální a svědčil o tom, že šikovný záložník nešel do utkání rozhodně v dobrém rozpoložení.

Ono není divu, Konaté je na indexu sparťanských chuligánů, ti mu před týdnem při posledním přípravném duelu nepokrytě a rasisticky nadávali. Konaté totiž na podzim utekl od týmu, chtěl si vytrucovat přestup za většími penězi. V zimě dostal druhou šanci, jenže jen od trenérů.

Kontrast: Sparťanský zmar versus radost hráčů Rostova.

Kontrast: Sparťanský zmar versus radost hráčů Rostova.

Příznivci (tedy ti radikální) ho na milost nevzali. O jeho postavení v kabině můžeme jen spekulovat, ale dost vypovídají slova kapitána Davida Lafaty: „Je zpátky a my to tak prostě bereme.” Žádné velké nadšení se neozývá.

Až další týdny ukážou, jak to zamává s Konatého postavením ve Spartě. Může se stát, že chyboval fatálně...

Fotogalerie

Jenže nebyl to jen on, kdo na Donu selhal. Brankář Tomáš Koubek mohl minimálně jeden gól chytit, velmi špatná byla obrana v čele se zkušenou dvojicí stoperů Michal Kadlec, Ondřej Mazuch.

Ve své kůži nebyl ani krajní obránce Costa či lídr Bořek Dočkal. Ten byl podrážděný, zřejmě jen tak lehce (jak se dušoval) nevstřebal, že ho Sparta nepustila na neuvěřitelně lukrativní angažmá v Číně, kde mu nabízeli plat 70 milionů korun ročně.

Zkolabovali však i ti nejvyšší, trenéři. Sportovní ředitel a na papíře hlavní kouč Tomáš Požár sice po debaklu řekl: „Rostov nás ničím nepřekvapil.” Ale bylo to jinak. Hráče zaskočila jakási herní bezelstnost domácích. Ti se prostě bez spekulací hnali vpřed. Co nejrychleji, co nejjednodušeji.

Sparta na to neuměla zareagovat a ani z lavičky nepřišel příkaz, který by dění na promrzlém trávníku ovlivnil.

Proto udělal slavný klub v Rusku ostudu.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:38 17. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  10
 • Super
  8
 • Tvl
  8
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6


Komentáře