Sparta odmítla pořádný balík za svou hvězdu, proč ji nepřesvědčily čínské miliony?

Bořek Dočkal velmi rád diskutuje s rozhodčími. | foto: iDNES.cz

Nezbláznili se? 175 milionů, to je částka za kterou by spousta českých týmů prodala s radostí snad celou svou záložní řadu. Také to je podle informací serveru iDNES.cz částka, za kterou chtěl nejmenovaný čínský klub vykoupit největší hvězdu pražské Sparty Bořka Dočkala. Není to až příliš velký luxus, odmítnout takovou nabídku? Přinášíme vám čtyři důvody, proč klub vedený Danielem Křetínským udělal dobře, když čínskou nabídku s díky odmítl.

1.Dočkal je jen jeden!

Bořek Dočkal je největší hvězda letenského výběru. Kdyby jen to, ofenzivní záložník je také stavebním kamenem reprezentace. V obou týmech trenéři spoléhají na jeho kopací techniku, která v českých luzích a hájích nemá konkurenci.V nejvyšší české soutěži bývá už pravidlem to, že Dočkal patří rok co rok k nejlépe hodnoceným hráčům a také k nejlepším nahrávačům. Jeho centry jsou doslova pověstné!

Za Dočkala by navíc Sparta nedokázala sehnat náhradu a pokud ano, plácla by se pořádně přes kapsu. Tím pádem by přestup slávistického odchovance nedával vůbec žádný význam.

Bořek Dočkal byl vyhlášen nejlepším hráčem české ligy minulé sezony.

2.Sparta peníze nepotřebuje!

Sparta a Slavia mají v české nejvyšší soutěže obrovskou výhodu a tou je takřka nevyčerpatelný finanční kapitál. Zatímco do Slavie pumpují obrovské peníze čínští boháči z CEFC, tak Spartu už roky podporuje Daniel Křetínský.

O tom je sice známo, že fotbalu moc nerozumí (populární Lavi by o tom mohl vyprávět své), ale je vynikajícím byznysmenem.

Někteří se mu můžou smát, že letenský velkoklub je každým rokem více a více zadlužený, ale jemu to může být naprosto jedno. Má tolik peněz, že Sparta může být v naprostém klidu a své nejlepší hráče prodávat rozhodně nemusí!

Daniel Křetínský, majitel Sparty.

3.Jaro je už tady (skoro)!

Prodat svou absolutně největší hvězdu pár dní před startem druhé poloviny soutěže? To by byl slušně řečeno stupidní nápad. Ještě hůře by však veřejnost vnímala, kdyby Sparta pustila Dočkala do Číny, pár dní před klíčovým zápasem proti ruskému Rostovu.

Nejúspěšnější český klub se dostal stejně jako minulý rok až do vyřazovací fáze Evropské ligy a byla by velká škoda, kdyby před prvním ze dvou klání přišla o stavební kámen záložní formace.

Navíc trenér David Holoubek (na snímku níže) by jistě nerad zase slepoval sestavu, když se mu přes zimní přestávku vrátila spousta hráčů po zranění.

Trenér David Holoubek vedl Spartu ve třech duelech Evropské ligy, tým všechny...

4.Rosický je pouze maskot

Někteří fotbaloví nadšenci se možná diví, proč Sparta nepustila Dočkala do Číny za takový balík, nahradit by ho podle nich mohl Tomáš Rosický.

Dnes již legendární fotbalista, který nastupoval i za londýnský Arsenal, je ovšem spíše velice drahým maskotem.

I když je to bezpochyby stále geniální fotbalista, kterých je v nejvyšší české soutěži pomálu (spíše žádní), tak jeho zdraví je velkým problémem.

V probíhajícím ročníku zatím naskočil do hry na pouhých dvacet minut. Tímhle stylem by určitě Dočkala nahradit nemohl, na Rosickém Sparta prostě stát nemůže!

Tomáš Rosický představil v Praze nové kopačky.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:33 15. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Haha
  11
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  8


Komentáře