Křetínský nevyhodí kouče, nechce být k smíchu. Jenže to už dávno je...

Další blamáž, další propadák, další neúspěch. Ani poslední cíl, který měla fotbalová Sparta ještě v záloze, nesplní. Vypadla z domácího poháru, nezvládla souboj s Baníkem Ostrava. Majitel klubu Daniel Křetínský přesto superneúspěšného trenéra Andreu Stramaccioniho téměř jistě nevyhodí.

Takže si to zrekapitulujme. Měli za úkol projít do základní skupiny Evropské ligy. Výsledek? Vypadli hned v prvním předkole, do něhož zasáhli, sparťané nestačili na Cervenou Zvezdu Bělehrad. Budiž, to je silný sok, Sparta navíc prožívá velkou přestavbu, tento neúspěch byl omluvitelný a vlastně do jisté míry i logický.Zadruhé měli vyhrát českou ligu. Její vítěz totiž bude na konci sezony slavit postup do Ligy mistrů. S ním je spojena vidina výdělku půl miliardy, ale především obří prestiž. Ta je pro majitele Daniela Křetínského mnohem lákavější než peníze.

Je odehráno jedenáct kol ligy (jedno přes třetinu) a Sparta ztrácí na Plzeň patnáct bodů. Doma s ní prohrála. Takže další debakl a neřešitelná situace.

Dobře, na Spartě změnili cíle. Chtějí být druzí v domácí soutěži, to je samozřejmě ještě splnitelné. A k tomu si naplánovali urvat aspoň jednu trofej - vyhrát domácí pohár zvaný Mol Cup. Jenže v něm se nedostali ani mezi osm nejlepších, na rozdíl například od druholigového Hradce Králové či nenáviděné Slavie.

Sparta vypadla v osmifinále doma s Baníkem Ostrava, nezvládla penaltový rozstřel po remíze 2:2.

A kouč Andrea Stramaccioni? „Za tři dny hrajeme s Baníkem znovu, takže musíme rychle otočit list. Tak to ve sportu chodí, nesmíme se položit,“ vyhlásil.

To už říkal xkrát - po neúspěchu v Evropě, po prohraném derby, po domácím selhání s Plzní…

Pokaždé zkritizuje hráče a jede se dál. Jako po Baníku.

„Dost hráčů hrálo pod své možnosti. V záloze nám dělal Baník hodně problémů, a když tři, čtyři nebo pět hráčů hraje pod svou úrovní, máte problém. Nikdy se mi ještě nestalo, že bych chtěl střídat dva hráče už během prvního poločasu. Přitom jsem si jistý, že to nikdo nepodcenil. Ale hráli jsme o dost hůř než umíme,“ vykládal na tiskové konferenci.

Andrea Stramccioni prožil v pohárovém duelu s Baníkem další blamáž na lavičce Sparty.

Andrea Stramccioni prožil v pohárovém duelu s Baníkem další blamáž na lavičce Sparty.

Hráče však připravuje a vybírá on. A tato jeho slova se cyklicky vracejí. On stojí za tím, že projekt s kupou zahraničních posil, které vyšly na 350 milionů, je v troskách. Přesto ho těžko boss Křetínský vyhodí.

„Trenér má důvěru. Věříme mu,“ řekl před pár dny pro iSport generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Ten je, mimochodem, spolu se Stramaccionim na černé listině sparťanských ultras. Právě tyto dva muže viní radikální příznivci z kolosálního úpadku nejslavnějšího českého klubu.

Křetínský jim však dál věří. Vlastně mu ani nic jiného nezbývá, nechce přiznat takhle brzy porážku. I když je k smíchu celému fotbalovému národu.

Fotogalerie


Komentáře