Letní speciál fotbalové Sparty: S Italem v p*deli aneb Stramaccioni je v Česku hitem

Andrea Stramaccioni zatím vaří záhadný pokrm. | foto: Profimedia.cz

Fotbalová Sparta v létě s velkou pompou představila stylově oblékaného kouče z Itálie. Andrea Stramaccioni ji vyjde na pořádný balík. Jedno je ale jisté, jednačtyřicetiletý chlapík je už teď hitem českého internetu. Lidé se na jeho účet skvěle baví.

Do evropských pohárů Stramaccioni Spartu nedostal. Jeho svěřenci v dvojzápase s Crvenou Zvezdou Bělehrad totálně vyhořeli a nejslavnější český klub tak bude hrát pouze domácí soutěž.To ale Spartě nehraje moc do karet. Přes léto si totiž italský kouč na Letnou přivedl celkem deset velice nákladných posil. Vedení klubu tak nejspíše počítalo s tím, že mančaft bude bojovat na více frontách. To se ale nestalo a italský kouč je s celým realizačním týmem všem pro smích.

Stramaccioni je kuchař, vařit ale neumí

Český internet z nového kouče Sparty okamžitě udělal kuchaře. Není se čemu divit. Italové jsou přece národ gurmánů, a tak je kouč Stramaccioni pro české vtipálky rázem kuchtík.

Takto se internet baví na adresu italského kouče.

Takto se internet baví na adresu italského kouče.

Nutno poznamenat, že pokrm, který zatím fanouškům Sparty podává, nevypadá příliš lákavě. Není se ale čemu divit!

Vypadá to, jako by šéfkuchař z Letné společně se svými kumpány zaplatil velké peníze za opravdu kvalitní svíčkovou, na plac mu ale přivezli zkažené maso, ze kterého lahůdku udělat prostě nelze.

Může za „italské fiasko“ Kazma?

Italský maestro zatím své umění českým fandům příliš neukázal. I tak se ale stává hitem internetu. Důkazem budiž počet vzniklých fotomontáží s tímto elegantním koučem Sparty.

Jedna taková montáž dala například vzniknout prazvláštní teorii. Čeští vtipálci spekulují o tom, že jednačtyřicetiletého taktika na sparťanskou lavičku mohl dosadit český bavič Kazma, který má na svém kontě už několik podobných lumpáren.

Stojí za tím vším snad Kazma?

Stojí za tím vším snad Kazma?

Rozumí mu hráči italské pokyny?

Český internet vtípky na italského kouče nešetří. Nabízejí se například také varianty, proč to Spartě zatím pod taktovkou Stramaccioniho nejde. Může za tím stát i jazyková bariéra a hráči jednoduše nechápou, co mají hrát.

David Lafata a Tomáš Rosický po vypadnutí z Evropské ligy. Věděli vůbec, co mají hrát?

David Lafata a Tomáš Rosický po vypadnutí z Evropské ligy. Věděli vůbec, co mají hrát?

S touto teorií se dost možná ztotožňují i fanoušci letenského velkoklubu. Ti ve čtvrtečním pohárovém duelu několikrát sborově křičeli směrem k lavičce domácích: Italiano bastardo!

Italský trenér po třetím nepovedeném zápase v řadě ale vzkázal, že touto prohrou může začít nová éra Sparty. Že by kuchař Stramaccioni teprve začínal vařit své vrcholné dílo?

Fotogalerie

Komentáře