Legendární Rosický slavil gól za Spartu po 17 letech. Proč fanoušci pískali?

Byl to bezesporu nejkrásnější moment zápasu. Největší hvězda Sparty Tomáš Rosický dostal na vápně balon a krásně rozvlnil síť. Běžný gól? Ani náhodou. Tenhle matador se totiž trefil v rudém dresu naposledy před sedmnácti lety! Bouřlivých oslav se od letenských ultras ale nedočkal. Proč?

Skalní příznivci Sparty, kteří se scházejí v sektoru za brankou, měli totiž „jinou práci“. Dávali po celý zápas dost hlasitě najevo, co si myslí o současném dění v klubu.Uráželi italského kouče Stramaccioniho, který je pro ně „italiano bastardo“. Neustále vyháněli generálního ředitele Kotalíka. Tomu dokonce věnovali i výstižný transparent.

Protesty některých sparťanských fanoušků neutnul ani gól Tomáše Rosického. Nejlepší muž zápasu otevřel skóre pohotovou ránou a svým uměním okouzlil téměř všechny přítomné.

Nejzkušenější hráč na hřišti se trefil za svou milovanou Spartu po sedmnácti letech. Na tento moment se jistě těšil. Ovšem oslavu gólu mu zkazili někteří fanoušci. Ti se raději věnovali urážení trenéra a klubového vedení.

Tomáš Rosický se za Spartu trefil po sedmnácti letech. Některým fandům to bylo ale jedno.

Tomáš Rosický se za Spartu trefil po sedmnácti letech. Některým fandům to bylo ale jedno.

„Tohle jsem ještě neviděl, aby sparťanští fanoušci byli takhle nejednotní. Musím říct, že mě to hrozně mrzí. Já bych pochopil, kdyby chtěli vyjádřit to, co jim vadí, na začátku a potom tým podpořili,“ řekl novinářům po utkání Tomáš Rosický.

Naštěstí pro Rosického a celou Spartu šlo jen o malou část příznivců. Velká většina jejich vulgární projevy směrem ke kouči Stramaccionimu ocenila ohlušujícím pískotem.

Sám italský kouč po zápase přiznal, že v týdnu mluvil právě s některými členy tvrdého fanouškovského jádra. Moc platné mu to ale nebylo. Týden před derby s pražskou Slavií tak Sparta řeší další problém.

Lafata a Rosický, dvě největší české hvězdy letenského souboru.

Lafata a Rosický, dvě největší české hvězdy letenského souboru.

Po nehodách v kabině mají rozdílné názory na současnou situaci také fanoušci. Jedni italského kouče a jeho partu hájí, druzí se Stramaccioniho snaží co nejdříve z Letné vyhnat.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:30 9. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6


Komentáře