Vánoce, nevánoce, ve Spartě to vře. Proč legendy pálí na trenéra Holoubka?

 •   14:17
 • diskuse

Lukáš Zelenka a Jiří Novotný, někdejší fotbalisté Sparty, se pustili do mladého letenského trenéra Davida Holoubka. | foto: iDNES.cz

Je jim trnem v oku. Není totiž jedním z nich. Mladý kouč David Holoubek, který bude na jaře faktickým vládcem lavičky fotbalové Sparty, se stal terčem pro bývalé letenské hráče. Drsně se do něj pustili Jiří Novotný i Lukáš Zelenka.

Ve Spartě jsou velká jména. Známí hráči minulosti, kteří trénují. Například Zdeněk Svoboda, dlouholetý asistent u prvního mužstva, jenž je k ruce také současnému trenérovi Davidu Holoubkovi.Nebo Michal Horňák. Někdejší skvělý obránce vyhrál s rezervním mužstvem Juniorskou ligu.

Oba jsou na Letné doma, ani jeden však nedostal (opět) šanci u hlavního mužstva. Místo nich povede Spartu na jaře šestatřicetiletý Holoubek, zelenáč bez zářné hráčské minulosti. A také bez potřebné trenérské licence, proto ho jako šéf musí zaštítit sportovní ředitel klubu Tomáš Požár.

David Holoubek dovedl Spartu k vítězství ve skupině Evropské ligy.

David Holoubek dovedl Spartu k vítězství ve skupině Evropské ligy.

Přesně to leží na žaludku některým bývalým hráčům. Holoubka neberou za sobě rovného...

Jenže Holoubek na podzim ukázal, že umí. Fungoval jako záskok a mužstvo pod ním šlapalo. Zářilo v Evropské lize, v domácí soutěži však ztrácí na vedoucí Plzeň sedm bodů. Jenže zásadní propady přišly už před Holoubkovým nástupem.

V prosinci pak byl potvrzen jako kouč pro jaro - po Vánocích se ozvali „Starosparťané”.

„Já ho osobně neznám, tak ho nemůžu hodnotit. I když myslím, že jsme snad kamarádí na Facebooku... Ale je to mladej kluk, mně se líbí, jak koučuje. Pak je tu však zase otázka pro Spartu, když tam přeskočí hráče, kteří něco dokázali a jsou licenčně nad ním, ať už Míša Horňák, Zdeněk Svoboda, tak to není standardní. Jenže to je zase krok vedení. Přijde mi, že dělají takové kroky jen proto, aby se něčím odlišili, zaujali lidi, aby byli extravagantní,” rozpovídal se na turnaji internacionálů v Praze bývalý záložník a známý slovní střelec Lukáš Zelenka.

To Jiří Novotný, rekordman v zisku ligových titulů, se trefil do Holoubka už při jeho nástupu na konci září. „Ten borec nemá se Spartou nic společného, je to jen Hřebíkův kůň. Horňák vyhrál s juniorkou ligu a nikdo o něm nepíše, ale asi je U19 víc. Pro sparťany, kteří Spartou žijí, je to výsměch,“ napsal na Facebook.

Teď mírně ustoupil, přesto i dál kveruluje: „Není to o mně a trenérovi Holoubkovi. Je to o tom, aby se Sparta zase vrátila na místa, kde byla před patnácti lety. Bohužel se to už dlouho nedaří, chyba tam někde je.”

Rozjetý Zelenka se pak pustil i do faktu, že má Sparta široký realizační tým, což je - mimochodem - ve velkých klubech naprostý standard. „To je guláš a není to normální. Má být jasně daný hlavní trenér a ne pět asistentů, k čemu to je? Přiživuje se tam na tom deset lidí, kteří ve finále stejně o ničem nerozhodují.”

Ve Spartě tak není klid ani na Vánoce.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:17 27. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Super
  13
 • Haha
  12
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  8


Komentáře