Jak dnes žije bezdomovec, kterému vizážisté chtěli změnit život? Pomohlo to?

 •   19:00
 • diskuse

Španělský salon proměnil bezdomovce v hvězdu. | foto: YouTube

Josému Antoniovi se před časem změnil život, když si ho na ulici všimli stylisté z moderního kadeřnického salónu a vybrali si ho jako tvář své kampaně. Ze zanedbaného bezdomovce se tak stal pohledný moderní muž. Jak žije dnes? Byl to jen pomíjivý okamžik slávy, nebo José dokázal změnit svůj život?

Zatímco vizážisté z šedovlasého a vousatého Josého udělali tmavovlasého sexy hipstera, jeho dnešní vizáž je o poznání střízlivější. Muž si ponechal své přirozené šediny a obléká se více přiměřeně svému věku - přeci jen je už padesátník. Že mu to stále sluší, se ale popřít nedá.„Dřív jsem spával v opuštěném domě a neměl přístup k teplé vodě a ani místo, kde bych si uvařil. Protože jsem vypadal tak, jak jsem vypadal, nemohl jsem si najít žádný podnájem, nikde mě nechtěli,“ popsal svou bezvýchodnou situaci, do které se José dostal díky vleklé depresi. Změnilo se díky úpravě vizáže něco?

José sice stále ještě pracuje na parkovišti jako parkovací asistent, ale protože vypadá mnohem lépe, majitelé domů se mu nebojí podnájem poskytnout. A tak se stalo, že po 25 letech bez domova si našel skutečné bydlení.

„Pronajímám si teď pokoj ve sdíleném domě, kde je elektřina, můžu si dát teplou sprchu kdykoli se mi zachce a pohodlně se vyspím,“ uvedl šťastný, dnes již bývalý bezdomovec.

To ale není jediná změna, která se Josému přihodila. Rozhodl se také vyřešit všechny své zdravotní problémy, které mu bránily najít si solidní zaměstnání. Nechal si odoperovat šedý zákal v obou očích, který z něj dělal téměř slepce, díky lékům se zbavil chronického zánětu v obou uších a zatím úspěšně léčí také boláky na nohou, které vznikly kvůli nedostatku hygieny a špatným botám.

A pokud jde o depresi, po své proměně se prý José začal cítit lépe a najednou byl se sebou spokojený. Smířil se sám se sebou a nyní prý podle svých slov žije šťastný život. Jak ale dodává, bez pomoci ostatních by se nikdy změnit nedokázal, za což jim je velmi vděčný.

K úplné dokonalosti už mu chybí prý jen slušná práce a kdyby se našla nějaká partnerka, což vzhledem k tomu, kolik dam se kolem něj po změně vizáže točí, není až tak nereálné, nezlobil by se.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 15. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7


Komentáře