Znásilnění synem kakaového krále: Podle psychiatra hrozí, že to udělá zas

Otřesný zážitek z letošního jara má své médii ostře sledované pokračování u soudu v německém Bonnu. Ghanský běženec Eric X. v přírodní rezervaci Siegaue přepadl stanující dvojici studentů, kterou okradl a následně s nebezpečnou zbraní v ruce znásilnil třiadvacetiletou ženu před zraky jejího přítele. V průběhu předchozích jednání byl arogantní a agresivní. Nyní došlo na výpovědi poškozených i znalců a migrant prý zkrotl, dokonce plakal.

Možná již ve čtvrtek padne rozsudek v případu krádeže a znásilnění. Muže, i přes jeho předchozí výroky obviňující oběť z prostituce, usvědčuje DNA ze spermatu. A to podle znalce v poměru třicet miliard ku jedné.U předchozích stání se muž prohlašoval za syna kakaového krále, byl drzý na soudce a celý proces označil za špinavý trik, stejně jako všechny, kteří věří znásilněné, za lháře.

Z výpovědi sedmadvacetiletého studenta vyplývá, že znásilňovanou přítelkyni při ponižujícím aktu uklidňoval, aby neplakala, zatímco on Ghaňana prosil, aby ženu ušetřil. Bránit se nemohli, migrant měl v ruce pilu připomínající mačetu, kterou oba ohrožoval.

Když bylo po všem a Afričan utekl, vytočil student tísňovou linku bonnské policie. Tam si mysleli, že jde o žert, a zprvu mu vůbec nevěřili.

K výpovědi poškozených došlo za vyloučení veřejnosti a promluvila i znásilněná. „Byl to pro ni stresující zážitek, všechny dubnové události se jí opět připomněly,“ řekla podle Bildu advokátka mladé ženy Gudrun Rothová.

Když došlo na výsledky vyšetření ghanského násilníka psychiatrem, veškerou předchozí drzost migranta vystřídala lítost, a jak píše server Focus, dokonce utřel slzu. Specialista totiž Erica X. vidí jako narušenou osobnost, u níž je možnost resocializace nepravděpodobná nebo velmi omezená.

„Eric X. nepociťuje žádnou empatii, své okolí pouze zneužívá pro své potřeby. Projevuje se u něj několikanásobná porucha osobnosti, emoční nestabilita a narcismus. Lze konstatovat jeho vinu a předpokládám, že se 40-60 % pravděpodobností by své chování zopakoval,“ uvedl před soudem psychiatr Wolfgang Schwachula.

Fotogalerie

Komentáře