Petr Kramný má nového právníka: V minulosti vydíral policajta a musel skončit s advokacií

 •   13:07
 • diskuse

K odvolacímu soudu si proto najal dalšího právníka. A ne ledaskoho. Jde o známou zlínskou figuru, advokáta Josefa Kapušňáka. | foto: Dalibor Glück, MAFRA / Tomáš Frait, MF DNES

Petr Kramný mobilizuje poslední síly, aby se vyhnul 28 letům vězení. K odvolacímu soudu si proto najal dalšího právníka. A ne ledaskoho. Jde o známou zlínskou figuru, advokáta Josefa Kapušňáka, který v minulosti pykal za vydírání.

U odvolacího soudu, který má rozhodnout o rozsudku nad Petrem Kramným, se kromě jeho advokátky Jany Rejžkové nově objevil i další obhájce.Jde o známého zlínského advokáta Josefa Kapušňáka s pochybnou minulostí. Za vydírání elitního policisty dostal roční podmínkou a šestnáctiměsíčním zákazem advokátské činnosti. Musel rovněž odejít z politiky a bylo mu zastaveno členství v ČSSD. O případu loni v březnu informoval iDNES.cz.

„Celé řízení je nepochopitelné,“ prohlásil tehdy Kapušňák po rozsudku.

Odvolací soud ve Zlíně potvrdil rozhodnutí okresního soudu z roku 2014. Ten právníka odsoudil k ročnímu podmíněnému trestu s odkladem na dvacet měsíců. A také k šestnáctiměsíčnímu zákazu činnosti, informoval iDNES.cz.

Jeho obhájkyně chtěla celou věc hnát až k Nejvyššímu soudu.

A hádejte, kdo jej u soudu zastupoval? Jana Rejžková. Ta Rejžková, která teď zastupuje Petra Kramného.

U Kramného se moc neangažoval

„Loni v červenci jsem podával stížnost jako veřejnost ohledně toho, co se u soudu dělo, spící senát, atd. Chci, aby to bylo založeno do spisu,“ řekl při líčení s Petrem Kramným jedinou větu. Podle Blesku dosud u soudu nijak nefiguroval, pouze jej sledoval z řad veřejnosti.

Otázkou zůstává, jestli Kramný vůbec ví, kdo jej zastupuje.

Sázka na kontroverzního advokáta je buď pořádný vabank, nebo poslední zoufalý pokus, jak zvrátit konečný ortel. Každopádně Kramného tým musí počítat s variantou, že jejich klient si může nakonec i pohoršit, a to v případě, kdyby soudce zvýšil jeho trest na nejvyšší hranici - na 30 let.

Nezbývá tedy než počkat na zítřejší líčení a na údajné eso v rukávě Kramného ďáblova advokáta.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:07 28. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  8
 • Super
  6
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4


Komentáře